Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Erik ve Kayısı Melezi Meyveler Bu nesne Türkiye Tarımsal Öğrenme Nesneleri Deposu “kullan-destekle” kategorisinden bir öğrenme nesnesidir. Kullan- Destekle.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Erik ve Kayısı Melezi Meyveler Bu nesne Türkiye Tarımsal Öğrenme Nesneleri Deposu “kullan-destekle” kategorisinden bir öğrenme nesnesidir. Kullan- Destekle."— Sunum transkripti:

1 Erik ve Kayısı Melezi Meyveler Bu nesne Türkiye Tarımsal Öğrenme Nesneleri Deposu “kullan-destekle” kategorisinden bir öğrenme nesnesidir. Kullan- Destekle nesneleri bilimsel çalışmalarda kaynak gösterilerek kullanmak istisna olmak üzere bağış sistemine tabiidir. Nesneyi inceledikten sonra kullanmaya devam etmeniz halinde “TarBil‐Tarım, Gıda, Orman Çevre Bilişimi Derneği “ne (http://www.tarbil.org) diskinize kaydetmeniz durumunda 10 YTL, çevrim-içi her erişim başına 1 YTL bağışta bulunmanızı dileriz. Yapacağınız mütevazi bağışlar bu tür nesnelerin geliştirilmesinde ve TürkÖnde’nin sürdürülebilirliğinde önemli katkılar sağlayacaktır. © 2008 TrAgLor. http://traglor.cu.edu.tr Sürüm 1.0 (30.11.2008) *Pluot ve Aprium Zaiger Genetics, Modesto, California’ya ait ticari markalardır x

2 plumcot Plumcot %50 erik + %50 kayısı ( Prunus armeniaca x Prunus domestica ) melezi meyvelere “plumcot” denilmektedir. Kendini tozlayabilirler. So ğ uklama ihtiyaçları dü ş üktür (100-150 saat). Meyveleri Mayıs-Haziran’da hasat olgunlu ğ una gelir.

3 aprium Aprium* Plumcot’ların kayısı ile melezlenmesi ile edilir. Bu ş ekilde elde edilen %75 kayısı + %25 erik ( Prunus armeniaca x Prunus domestica x Prunus armeniaca ) melezi meyvelere “aprium” denilmektedir. Kendini tozlayabilir de ğ ildirler. So ğ uklama ihtiyaçları nispeten dü ş üktür (100-500 saat). Meyveleri Haziran’da hasat olgunlu ğ una gelir.

4 pluot Pluot* Plumcot’ların erik ile melezlenmesi ile edilir. Bu ş ekilde elde edilen %75 erik + %25 kayısı ( Prunus armeniaca x Prunus domestica x Prunus domestica ) melezi meyvelere “pluot” denilmektedir. Kendini tozlayabilir de ğ ildirler. So ğ uklama ihtiyaçları nispeten dü ş üktür (100-500 saat). Meyveleri Haziran sonu- Temmuz’da hasat olgunlu ğ una gelir.

5 çeşitler ÇEŞİTLER Soğuklama İhtiyacı(saat) Tozlaşma Durumu Olgunlaşma Zamanı Plum Parfait Plumcot® Pat. No. 7090 (Zaiger). 100-150Kendine tozlarMayıs-Haziran Flavor Delight Aprium® 150-500Tozlayıcı isterHaziran Flavor Queen Pluot® Pat. No. 7420 (Zaiger) 150-500Tozlayıcı isterTemmuz Flavor Supreme Pluot® Pat.No. 6763 (Zaiger) 150-500Tozlayıcı isterHaziran Dabble Dandy Pluot ® Pat. No. 9254 (Zaiger) (Dinasour Egg) 400-500Tozlayıcı isterAğustos Diğer çeşitler için a.http://en.wikipedia.org/wiki/Pluothttp://en.wikipedia.org/wiki/Pluot b.http://www.davewilson.com/z_file/zaiger_varieties.htmlhttp://www.davewilson.com/z_file/zaiger_varieties.html


"Erik ve Kayısı Melezi Meyveler Bu nesne Türkiye Tarımsal Öğrenme Nesneleri Deposu “kullan-destekle” kategorisinden bir öğrenme nesnesidir. Kullan- Destekle." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları