Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Erik ve Kayısı Melezi Meyveler

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Erik ve Kayısı Melezi Meyveler"— Sunum transkripti:

1 Erik ve Kayısı Melezi Meyveler
x Sürüm 1.0 ( ) Bu nesne Türkiye Tarımsal Öğrenme Nesneleri Deposu “kullan-destekle” kategorisinden bir öğrenme nesnesidir. Kullan-Destekle nesneleri bilimsel çalışmalarda kaynak gösterilerek kullanmak istisna olmak üzere bağış sistemine tabiidir. Nesneyi inceledikten sonra kullanmaya devam etmeniz halinde “TarBil‐Tarım, Gıda, Orman Çevre Bilişimi Derneği “ne (http://www.tarbil.org) diskinize kaydetmeniz durumunda 10 YTL, çevrim-içi her erişim başına 1 YTL bağışta bulunmanızı dileriz. Yapacağınız mütevazi bağışlar bu tür nesnelerin geliştirilmesinde ve TürkÖnde’nin sürdürülebilirliğinde önemli katkılar sağlayacaktır. © 2008 TrAgLor. *Pluot ve Aprium Zaiger Genetics, Modesto, California’ya ait ticari markalardır

2 plumcot Plumcot %50 erik + %50 kayısı (Prunus armeniaca x Prunus domestica) melezi meyvelere “plumcot” denilmektedir. Kendini tozlayabilirler. Soğuklama ihtiyaçları düşüktür ( saat). Meyveleri Mayıs-Haziran’da hasat olgunluğuna gelir.

3 aprium Aprium* Plumcot’ların kayısı ile melezlenmesi ile edilir. Bu şekilde elde edilen %75 kayısı + %25 erik (Prunus armeniaca x Prunus domestica x Prunus armeniaca ) melezi meyvelere “aprium” denilmektedir. Kendini tozlayabilir değildirler. Soğuklama ihtiyaçları nispeten düşüktür ( saat). Meyveleri Haziran’da hasat olgunluğuna gelir.

4 pluot Pluot* Plumcot’ların erik ile melezlenmesi ile edilir. Bu şekilde elde edilen %75 erik + %25 kayısı (Prunus armeniaca x Prunus domestica x Prunus domestica ) melezi meyvelere “pluot” denilmektedir. Kendini tozlayabilir değildirler. Soğuklama ihtiyaçları nispeten düşüktür ( saat). Meyveleri Haziran sonu-Temmuz’da hasat olgunluğuna gelir.

5 çeşitler ÇEŞİTLER Soğuklama İhtiyacı(saat) Tozlaşma Durumu Olgunlaşma
Zamanı Plum Parfait Plumcot® Pat. No (Zaiger). Kendine tozlar Mayıs-Haziran Flavor Delight Aprium® Tozlayıcı ister Haziran Flavor Queen Pluot® Pat. No (Zaiger) Temmuz Flavor Supreme Pluot® Pat.No (Zaiger) Dabble Dandy Pluot ® Pat. No (Zaiger) (Dinasour Egg) Ağustos Diğer çeşitler için


"Erik ve Kayısı Melezi Meyveler" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları