Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Bayraklar Bilgi Bayrak, bir ülkeyi veya kurumu temsil eden renkli kumaş. Genellikle uzun bir sopa veya direğin ucunda salınırlar. Her ülkenin bağımsızlığını.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Bayraklar Bilgi Bayrak, bir ülkeyi veya kurumu temsil eden renkli kumaş. Genellikle uzun bir sopa veya direğin ucunda salınırlar. Her ülkenin bağımsızlığını."— Sunum transkripti:

1

2 Bayraklar

3 Bilgi Bayrak, bir ülkeyi veya kurumu temsil eden renkli kumaş. Genellikle uzun bir sopa veya direğin ucunda salınırlar. Her ülkenin bağımsızlığını simgeleyen bir bayrağı vardır.ülkeyirenklikumaşsimgeleyen Bayrak sözcüğünün aslı, "batrak"tır. Batıraktan yani batırmaktan gelir. Eski Türkler'de toprağa saplanan, batırılan mızrağın üzerine hanedanlığı temsil eden renklerde kumaşlar, ipler vb. asılırdı. Mızrağın ucuna da altın veya değerli madenlerden kurt başı gibi kağanlık alameti takılırdı. "Toprağa batırılan mızrak" anlamındaki bayrak sözcüğü, zamanla "dalgalanan milli simge" ye kaymıştır.Türklertoprağa iplerMızrağınaltın madenlerdenkurtkağanlık Diğer bir deyişle Bayrak bir ülkenin bağımsızlığını bütünlüğünü birliğini konu eden semboller ve renklerden oluşan çeşitli sabit ölçekli olan semboldür.

4 Türkiye

5 İtalya

6 İsviçre

7 Polonya

8 Tunus

9 Singapur

10 Bittii


"Bayraklar Bilgi Bayrak, bir ülkeyi veya kurumu temsil eden renkli kumaş. Genellikle uzun bir sopa veya direğin ucunda salınırlar. Her ülkenin bağımsızlığını." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları