Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

OKUL HEYECANIM. Bugün okula gelmeden önce neler yaptınız? Çantanızda neler var? Bunları çantanıza niçin koydunuz?

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "OKUL HEYECANIM. Bugün okula gelmeden önce neler yaptınız? Çantanızda neler var? Bunları çantanıza niçin koydunuz?"— Sunum transkripti:

1 OKUL HEYECANIM

2 Bugün okula gelmeden önce neler yaptınız? Çantanızda neler var? Bunları çantanıza niçin koydunuz?

3 OKULA HER ZAMAN HAZIRIM Lütfen! Senin kitabından Yararlanabilir miyim? Yandaki resmi inceleyiniz. Okul çantanızı hazırlarken nelere dikkat ediyorsunuz? Derste kullandığınız araç ve gereçlerinizden birisini unutursanız ne olur?

4 Sizce resimdeki öğrenci okula hazırlıklı gidiyor mu? Böyle düşünmenizin nedenini açıklayınız. Resimdeki öğrencilerden hangisi okula hazırlıklı gelmemiştir? Bu öğrencinin ne gibi sorunlar yaşayabileceğini açıklayınız. Bu sorunları yaşamaması için okula gelmeden önce neler yapması gerektiğini tartışınız.

5 Ders programı ne işe yarar? Okula ödevini yapmadan gelen bir öğrenci hakkında neler düşünürsünüz? Okula niçin hazırlıklı gelinmelidir?

6 Okula hazırlıklı gelmek için yapılması gerekenler Nedeni Sonucu

7 Okula Her Zaman Hazırım Aşağıdaki soruları cevaplandırınız. Okul çantanızda neler bulunduruyorsunuz? Okula hazırlıklı geldiğinizde kendinizi nasıl hissediyorsunuz? Ders sırasında gerekli olan aracı, çantanızda bulamazsanız ne hissedersiniz? Ödevinizi evde unutursanız ders sırasında neler yaşarsınız?

8 Bir sonraki ders için farklı ülke çocuklarına ait resimler hazırlayınız?


"OKUL HEYECANIM. Bugün okula gelmeden önce neler yaptınız? Çantanızda neler var? Bunları çantanıza niçin koydunuz?" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları