Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

SORUMLULUK HAZIRLAYAN:ALEYNA USLU. İ Ç İ NDEK İ LER BÜLÜMÜ SORUMLULUK NED İ R? SORUMLULUĞUMUZU BİLİYORMUYUZ? SORUMLULUK İ LE İ LG İ L İ ATASÖZLER İ SORUMLULUK.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "SORUMLULUK HAZIRLAYAN:ALEYNA USLU. İ Ç İ NDEK İ LER BÜLÜMÜ SORUMLULUK NED İ R? SORUMLULUĞUMUZU BİLİYORMUYUZ? SORUMLULUK İ LE İ LG İ L İ ATASÖZLER İ SORUMLULUK."— Sunum transkripti:

1 SORUMLULUK HAZIRLAYAN:ALEYNA USLU

2 İ Ç İ NDEK İ LER BÜLÜMÜ SORUMLULUK NED İ R? SORUMLULUĞUMUZU BİLİYORMUYUZ? SORUMLULUK İ LE İ LG İ L İ ATASÖZLER İ SORUMLULUK İLE İLGİLİ KARİKATÜRLER ATATÜRK

3 SORUMLULUK NED İ R? Sorumluluk kişinin kendine ve başkalarına karşı yerine getirilmesi gereken yükümlülüklerini zamanında yerine getirmesi zorunluluğudur Sorumluluk, karakterin en önemli öğelerinden biridir Sorumlu olan kişi kendi üzerine düşen görevleri ve işlevleri zamanında ve istenilen şekilde istenilen biçimde yerine getirmek zorundadır.

4 SORUMLULU Ğ UMUZU B İ L İ YORMUYUZ? İnsanın görevi, sorumluluklarını bilmesidir. İnsanın sorumluluklarını bilmesi, üç aşamalı bir gelişimin ikinci aşamasıdır. Bu üç aşamanın birinci aşaması, insanın sorumluluklarını bilecek duruma gelmesidir.

5 SORUMLULUK İ LE İ LG İ L İ ATASÖZLER İ … Her insan herkes karşısında her şeyden sorumludur. Yalnızca yaptıklarımızdan değil, yapmadıklarımızdan da sorumluyuz. Sorumluluktan kaçmak; insanın kendisine ihaneti olur.

6 SORUMLULUK İ LE İ LG İ L İ KAR İ KATÜRLER…

7 ATATÜRK’ÜN ÇALI Ş KANLIK VE D İ S İ PL İ N İ LE İ LG İ L İ SÖZÜ… Fikir hazırlıkları, seferberlikte asker toplamak için davul zurna ile temin edilemez. Fikir hazırlıklarında tevazuyla çalışmak, kendini silmek, karşısındakine samimi bir kanaat ilham etmek lazımdır.

8


"SORUMLULUK HAZIRLAYAN:ALEYNA USLU. İ Ç İ NDEK İ LER BÜLÜMÜ SORUMLULUK NED İ R? SORUMLULUĞUMUZU BİLİYORMUYUZ? SORUMLULUK İ LE İ LG İ L İ ATASÖZLER İ SORUMLULUK." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları