Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Matematik, insanlık tarihinin en eski bilimlerinden biridir. Çok eskiden matematik, sayıların ve şekillerin ilmi olarak tanımlanırdı. Matematik de diğer.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Matematik, insanlık tarihinin en eski bilimlerinden biridir. Çok eskiden matematik, sayıların ve şekillerin ilmi olarak tanımlanırdı. Matematik de diğer."— Sunum transkripti:

1

2 Matematik, insanlık tarihinin en eski bilimlerinden biridir. Çok eskiden matematik, sayıların ve şekillerin ilmi olarak tanımlanırdı. Matematik de diğer bilim dalları gibi geçen zaman içinde büyük bir gelişme gösterdi; artık onu birkaç cümleyle tanımlamak mümkün değil. Ama bize göre matematik bir eğlence gezegenidir.

3

4 Biz MATSEN ikilileri ne zaman matematik kelimesini duysak yüreğimizin içinde küçük bir kuş kanatlanır. Bizim için matematik 3 ile 5’i çarparken önce 3 gezegeninden sonra da 5 gezeninden sıçrayıp 15 gezegenine ulaşmaktır. Hayal gücümüzü yorumlayıp sayılara ve geometrik şekillere dönüştürdüğümüz, gizli bir dünyadır matematik. Ve bu dünyanın kapılarını birlikte açalım.

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16


"Matematik, insanlık tarihinin en eski bilimlerinden biridir. Çok eskiden matematik, sayıların ve şekillerin ilmi olarak tanımlanırdı. Matematik de diğer." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları