Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

RESİMLİ DÜNYA MASALLARI GULLİVERMEB Tavsiyeli 100 Temel Eserden Seçilmiştir.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "RESİMLİ DÜNYA MASALLARI GULLİVERMEB Tavsiyeli 100 Temel Eserden Seçilmiştir."— Sunum transkripti:

1 RESİMLİ DÜNYA MASALLARI GULLİVERMEB Tavsiyeli 100 Temel Eserden Seçilmiştir

2 BİBLİYOGRAFİK KAYNAK BİLGİSİ Hazırlayan: Ekrem AYTAR Hazırlayan: Ekrem AYTAR Grafik tasarımı: Zahide COŞKUN Grafik tasarımı: Zahide COŞKUN Resimleyen: Mustafa KOCABAŞ Resimleyen: Mustafa KOCABAŞ Yayın tarihi: İstanbul/2010 Yayın tarihi: İstanbul/2010 Çeviren yayın evi: Kitap Pazarı Çeviren yayın evi: Kitap Pazarı

3 BİÇİM ÖZELLİKLERİ Boyut: Büyük boy Boyut: Büyük boy Kağıt cinsi: Kuşe kağıdı. Karton kapaklı Kağıt cinsi: Kuşe kağıdı. Karton kapaklı Harfler: Düz yazı harfleri kullanılmıştır Harfler: Düz yazı harfleri kullanılmıştır Yazım ve nok. İşrtl. Yazım ve noktalama işaretleri doğru bir şekilde kullanılmıştır. Yazım ve nok. İşrtl. Yazım ve noktalama işaretleri doğru bir şekilde kullanılmıştır. Süsleyici resimler: Her resim anlatılanları tamamlar niteliğinde çizilmiştir. Anlatılanlara canlılık katmıştır Süsleyici resimler: Her resim anlatılanları tamamlar niteliğinde çizilmiştir. Anlatılanlara canlılık katmıştır Kapak: Karton kapaklı. kapakta ilgi çekici güzel ve manzaralı bir fotoğrafla süslenmiştir. Kitabın arka kapağında da resimli dünya masallarının fotoğrafları yazılmıştır. Kapak: Karton kapaklı. kapakta ilgi çekici güzel ve manzaralı bir fotoğrafla süslenmiştir. Kitabın arka kapağında da resimli dünya masallarının fotoğrafları yazılmıştır.

4 İÇERİK ÖZELLİKLERİ Tema: Yaşam için mücadele Tema: Yaşam için mücadele Konu:Macera tutkusuyla yola çıktığı geminin batmasıyla minik insanlar ülkesine düşen Gulliver Konu:Macera tutkusuyla yola çıktığı geminin batmasıyla minik insanlar ülkesine düşen Gulliver Kahramanlar: Gulliver, Liluputlular,Blefuska Kahramanlar: Gulliver, Liluputlular,Blefuska Üslup: Yalın Bir Dille Yazılmış Üslup: Yalın Bir Dille Yazılmış

5 Çocuk kitaplarında dil sorunu Anlatım da bozukluk: Anlatım bozuklukları çok az yapılmıştır örn: Fakat şimdi sağ ve salim karadaydı.

6 Cümleler sade. Kısa ve anlaşılır bir dil de yazılmıştır. Okuyucuların yaş seviyesine göre bir üslup kullanılmıştır. Yabancı kelime kullanılmamıştır HATALI KEMLİME KULLANIMI: Kelimeler özenle seçilmiştir. Hatalı kelime bulamadım. Eser kahramanlarının isimleri hariç yabacı kelime bulunmamaktadır.

7 Büyük harflerin kullanımına özen gösterilmiş. Satır sonunda ki kelime bölmeleri doğru bir şekilde ayrılmıştır. Yazım ve noktalama işaretlerine dikkat eldilmiştir.


"RESİMLİ DÜNYA MASALLARI GULLİVERMEB Tavsiyeli 100 Temel Eserden Seçilmiştir." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları