Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

TASARIM ve KONSTRÜKS İ YON Ö Ğ RETMENL İĞİ 3 SAC METAL KALIP TASRIMI O KONU: Asansörler de Kullanılan Baglama Elemanı Olarak Kullanılan ‘’Konsolun’’ Delme.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "TASARIM ve KONSTRÜKS İ YON Ö Ğ RETMENL İĞİ 3 SAC METAL KALIP TASRIMI O KONU: Asansörler de Kullanılan Baglama Elemanı Olarak Kullanılan ‘’Konsolun’’ Delme."— Sunum transkripti:

1 TASARIM ve KONSTRÜKS İ YON Ö Ğ RETMENL İĞİ 3 SAC METAL KALIP TASRIMI O KONU: Asansörler de Kullanılan Baglama Elemanı Olarak Kullanılan ‘’Konsolun’’ Delme Kalıp Tasarımı O HAZIRLAYAN: Merve İçenli O DANIŞMAN:Prof.Dr.Kerim Çetinkaya

2 K onsol Nedir? Rayların birbirine ve duvara montajlarında çe ş itli parçalar kullanılır. Özellikle çelik dübel, civata somun ve çe ş itli konsollar ve tırnak kullanılır.Konsollar dübel yardımıyla duvara tutturulur. Rayı konsol tutar.

3 Verilen sonlu eleman modeli için üç farklı sınır koşulu belirtilir. Bunlar: a) Kılavuz rayı konsolu ile duvarın yan tarafı arasında 1 yer değiştirme ve 2 dönme sıfır olur (U3=UR1=UR2=0). b) Kılavuz rayı konsolunu duvarın yan tarafına tespit etmek için kullanılan cıvatalar için bütün yer değiştirmeler sıfır olur (U1=U2=U3=0). c) Kılavuz rayının tabanı ile kılavuz rayının tespit edileceği kuyu dibi kuyu dibi arasında bütün yer değiştirmeler ve dönüşler sıfır olur.

4

5

6

7

8

9

10 TEŞEKKÜRLER O İnter Medikar Sac metal Kalıpçılığı San.ve Tic. Ltd. Şti. O Sezai Kumluca O ANKARA/Ostim


"TASARIM ve KONSTRÜKS İ YON Ö Ğ RETMENL İĞİ 3 SAC METAL KALIP TASRIMI O KONU: Asansörler de Kullanılan Baglama Elemanı Olarak Kullanılan ‘’Konsolun’’ Delme." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları