Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sonbahar Dönemi Çalışmaları. Sonbaharda Yapılacak İşlemler  Kovanlarda genel kontroller yapılır.  Ana arının varlığı ve performansı gözlenir. Genç ve.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Sonbahar Dönemi Çalışmaları. Sonbaharda Yapılacak İşlemler  Kovanlarda genel kontroller yapılır.  Ana arının varlığı ve performansı gözlenir. Genç ve."— Sunum transkripti:

1 Sonbahar Dönemi Çalışmaları

2 Sonbaharda Yapılacak İşlemler  Kovanlarda genel kontroller yapılır.  Ana arının varlığı ve performansı gözlenir. Genç ve sağlıklı ana arı varsa, gözlere düzgün yumurta atıyorsa sorun yok demektir. Kovan kışı rahat geçirebilir.

3 Kovanların Kontrol Edilmesi

4 Sağlıklı ve Genç Ana Arı

5 Sağlıklı Bir Kovandan Görünüm

6 Sonbaharda Yapılacak İşlemler  Ana arı yaşlı ve dağınık yumurta atıyorsa genç bir ana arı ile değiştirilmeli veya genç analı zayıf bir koloni ile birleştirilmelidir.

7 Ana Arı Kazandırma

8 Sonbaharda Yapılacak İşlemler  Arılıkta bulunan zayıf koloniler birleştirilmelidir.  Birleştirme için en basit yöntem olan gazete kağıdı kullanarak birleştirme yöntemi uygulanmalıdır.

9 Sonbaharda Yapılacak İşlemler  Koloniler yeni kadro gelişimi için, 2:1 şeker şurubu veya çeşitli karışımla yapılan kekler ile beslenmelidirler.  Arılar tükettikçe ve koloni içerisinde kullanılan yemliklerle besleme yapılmalıdır.

10 Koloni Besleme

11 Sağlıklı ve Genç Yavrulu Petek

12 Sonbaharda Yapılacak İşlemler  Tüm kolonilerde hastalık ve parazitlere, özellikle varroaya karşı mücadele yapılmalıdır.  Kullanılacak ilaçların bal arılarına tescilli olmasına, doğru zamanda ve dozda kullanılmasına dikkat edilmelidir.

13 Kolonilerin İlaçlanması

14 T e ş e k k ü r l e r...


"Sonbahar Dönemi Çalışmaları. Sonbaharda Yapılacak İşlemler  Kovanlarda genel kontroller yapılır.  Ana arının varlığı ve performansı gözlenir. Genç ve." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları