Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

TARİHÇE 1990 yılında Anadolu Hayat Sigorta A.Ş Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketinin yürüttüğü hayat sigortacılığı faaliyetlerini devraldı.Böylece ülkenin.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "TARİHÇE 1990 yılında Anadolu Hayat Sigorta A.Ş Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketinin yürüttüğü hayat sigortacılığı faaliyetlerini devraldı.Böylece ülkenin."— Sunum transkripti:

1

2 TARİHÇE 1990 yılında Anadolu Hayat Sigorta A.Ş Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketinin yürüttüğü hayat sigortacılığı faaliyetlerini devraldı.Böylece ülkenin ilk hayat sigorta şirketi olarak kuruldu.

3 YÖNETİM KURULU BAŞKANI
MAHMUT MAGEMİZOĞLU

4 YÖNETİM ÜYELERİ Yönetim Kurulu Başkanı Vekili:Salih KURTULUŞ Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür:Mete UĞURLU Yönetim Kurulu Üyesi(bağımsızlar): Prof. Dr. Mehmet Baha KARAN Doç. Dr. Atakan YALÇIN Denetçi:Fulya ETİ Canan YILMAZ

5 ORTAKLIK YAPISI

6 ORTAKLIK YAPISI %62 Türkiye İş Bankası
%20 Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi %17 Halka Açık Kısım %1 Milli Reasürans T.A.Ş

7 VİZYON Türkiye’nin ve Türk insanının geleceğini ilgilendiren tüm finansal planlama konularında Türkiye’nin en büyük şirketi olmak.

8 MİSYON Bireylerin ve sevdiklerinin geleceğini güvence altına alma bilincini geliştirmek ve yerleştirmek. Uzun vadeli fonlar yaratarak ülke ekonomisinin gelişmesine katkıda bulunmak.

9

10 RAKİPLER Fortis Emeklilik ve Hayat A.Ş Vakıf Emeklilik A.Ş
Yapı Kredi Emeklilik A.Ş Koç Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş Finans Emeklilik ve Hayat A.Ş Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş

11 SLOGANLARI Evdeki huzur, zenginlik budur.
Soru gelecekse cevap: Anadolu Hayat Emeklilik Gelecekte bir gün gelecek. Hayat uzmanı; Anadolu Hayat Emeklilik

12 ÜCRET POLİTİKASI VE SOSYAL HAKLAR
Çalışanlarına yılda dört kez aylık ücretleri tutarında ikramiye verilir.  Çalışanları, aylık ücretlerinin yanı sıra unvanlarına veya uzmanlıklarına göre tazminat alırlar. Şirket çalışanlarına Sosyal Güvenlik Yasası hükümleri uygulanır. Ayrıca; çalışanları, Şirketin sunduğu Grup Sağlık Sigortası kapsamındadırlar.

13 ÇALIŞAN PROFİLİ

14 SOSYAL SORUMLULUK Geleceğin sigortası kızlarımız
Geleceğin Sigortası Kızlarımız " projesini, ÇYDD ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı'nın da desteğini alarak; maddi imkansızlık sebebiyle okuyamayan kız öğrencilerimizin sigortacılık eğitimi yapmalarını sağlamak ve başarılı öğrencilere istihdam yaratmak amacıyla hayata geçirmiştir. Anadolu Hayat Emeklilik olarak, 500 kız öğrenciye maddi destek vermenin dışında, çeşitli gezi ve sanatsal çalışmalarla, kızların, sosyal ve kültürel vizyonlarının geliştirmek, yabancı dil öğrenimlerini ve sigortacılık bilgilerinin artırılmasını sağlamak için de tüm imkanlarını kullanıyorlar.

15 ‘’GELECEĞİN SİGORTASI KIZLARIMIZ’’

16 ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK BASKETBOL TAKIMI

17 ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK BASKETBOL TAKIMI
Anadolu hayat emeklilik basketbol takımı önemli başarılara imza atmıştır. Teknik direktörü şirketin Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel müdür Mete UĞURLU’dur

18 ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK İLKLER
2000 yılında Anadolu Hayat Sigorta A.Ş. halka açılan ilk ve tek hayat sigortası şirketi oldu. 2001 yılında "Herkese Birikim Sigortası" ile Türkiye'de ilk kez yaş sınırı ve sağlıklı olma koşulları aranmadan sigorta yapılmasına olanak sağladı. 27 Ekim 2003 tarihinde ilk bireysel emeklilik sözleşmesini düzenledi.

19 2004 yılında Bir ilki daha gerçekleştirerek, hiçbir sosyal güvencesi ve ek geliri olmayan ev hanımlarına ileri yaşta gelir sahibi olabilmelerini sağlayan "Ev Hanımları Emeklilik Planı"nı sundu. 2008 yılında Mobil imza uygulamasını hayata geçirerek, müşterilerine internet ve cep telefonu ile bireysel emeklilik planına sahip olma fırsatı tanıyan ilk ve tek sigorta ve emeklilik şirketi oldu.


"TARİHÇE 1990 yılında Anadolu Hayat Sigorta A.Ş Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketinin yürüttüğü hayat sigortacılığı faaliyetlerini devraldı.Böylece ülkenin." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları