Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sevgili öğrencilerim;uzun ve yorucu bir yarıyıl geçirdiniz.Hepinizin gayretli ve başarılı olduğunuza inanıyorum.Sizlere hazırladığım tatil ödevlerini iyi.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Sevgili öğrencilerim;uzun ve yorucu bir yarıyıl geçirdiniz.Hepinizin gayretli ve başarılı olduğunuza inanıyorum.Sizlere hazırladığım tatil ödevlerini iyi."— Sunum transkripti:

1 Sevgili öğrencilerim;uzun ve yorucu bir yarıyıl geçirdiniz.Hepinizin gayretli ve başarılı olduğunuza inanıyorum.Sizlere hazırladığım tatil ödevlerini iyi okuyarak anlayıp yanıtlarını defterlerinize yazmanızı istiyorum.Okul sitemizden sunumları ve ders kayıtlarını da izleyiniz.Dinlenmeyi,oyun oynamayı,gezmeyi,eğlenmeyi unutmayınız.Sizlere ve ailelerinize iyi tatiller diliyorum Hacer KANUĞ

2 NOKTALAMA İŞARETLERİNİ PEKİŞTİRELİM Verilen tümcelerin sonuna uygun noktalama işaretlerini koyarak defterinize yazınız. Güneş erkenden doğdu Arkadaşımla tanıştırayım mı Yaşasın kazandım Öğretmen teneffüse çıkardı Kasabamız ilçe oldu Goooooooool Kardeşin kaç yaşında Havalar tekrar soğuyacak mışYetişin evi su bastı Ah, kolum kırıldı İstanbul’da trafik çok sıkıştı Eve ekmek alınacak mı Sen Emel’i tanıyor musun Eyvah, geç kaldımBayramda sınıfımızı süsleyeceğiz

3 Okuyalım DinleyelimAnlayalım Anlatalım Nasrettin Hoca henüz çocukmuş. Annesi bir gün onu yanına çağırmış: - Oğlum, demiş. Biz komşularla göl kıyısında çamaşır yıkayacağız. Bugünlerde hırsızlar çoğaldı. Sen evde kal da kapıya sahip ol. Kapıdan hiç ayrılma. Eve hırsız girmesin. Aman yavrum göreyim seni!

4 Annesi gittikten sonra komşulardan biri gelmiş: - Annene söyle, akşam size geleceğiz, demiş. Küçük Nasrettin, bu haberi annesine nasıl ulaştıracağını düşünmüş düşünmüş. Sonra kapıyı söktüğü gibi sırtlamış ve göl kenarına gitmiş. Sonra kapıyı söktüğü gibi sırtlamış ve göl kenarına gitmiş.

5 Annesi bu hâli görünce şaşırmış. -Ne oluyor Nasrettin? Bukapı niçin sırtında, diye bağırmış. -Ne oluyor Nasrettin? Bukapı niçin sırtında, diye bağırmış.

6 Nasrettin şu cevabı vermiş: -Sen bana kapıdan ayrılma, kapıya sahip ol,demedin mi? Ben de kapıya sahip oldum işte. Hem senin dediğini yerine getirdim hem de komşunun. -Sen bana kapıdan ayrılma, kapıya sahip ol,demedin mi? Ben de kapıya sahip oldum işte. Hem senin dediğini yerine getirdim hem de komşunun. OKUDUĞUMUZU ANLADIK MI? Okunan fıkrayı dinlediniz.Neler olup bitmiş?Sırasıyla anlatabilir misiniz? 1-Nasrettin'in annesi nereye gitmiş? Niçin? 2-Annesi, Nasrettin'den ne yapmasını istemiş? 3-Nasrettin, annesinin isteğini yerine getirmiş mi? Neden? 4- Annesi, Nasrettin'e niçin bağırmış? 5- Sizce Nasrettin'in davranışı doğru mudur? Niçin? 6- Nasrettin,annesinin sözünü dinleyen bir çocuk mudur? Bunu nereden anladınız? 7- Annesi Nasrettin’e kızmakta haklı mıdır ? Niçin?

7 8- Nasrettin’in yerinde siz olsaydınız nasıl davranırdınız? 9- Size söylenenleri yanlış anladığınız zamanlar oldu mu hiç? Anlatınız. 10- Söylenen sözleri yanlış anlamamak için sizce neler yapmalıyız ve nasıl davranmalıyız? Anne,baba ve öğretmenlerinizi iyi dinleyiniz olur mu?

8


"Sevgili öğrencilerim;uzun ve yorucu bir yarıyıl geçirdiniz.Hepinizin gayretli ve başarılı olduğunuza inanıyorum.Sizlere hazırladığım tatil ödevlerini iyi." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları