Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Photoshop İle Ölü Efektİ

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Photoshop İle Ölü Efektİ"— Sunum transkripti:

1 Photoshop İle Ölü Efektİ
Ezgi Methibay

2 Photoshop cs2 İle Ölü Efektİ Yaratmak İçin:
1) İlk önce efekti uygulayacağımız resmi ve çatlak resmini açıyoruz

3 2) Bu resme çatlak resmi ile efekt vereceğiz bunun için uygun bir resim bulmalıyız ve ilk resmimizin boyutunu çatlak resmimize göre yeniden boyutlandırmalıyız. 3) iki resmi de açtıktan sonra yüz resmini layer bölümünden duplicate ile 1 adet çoğaltıyoruz yeni oluşan layer’a image/adjustments/desaturate (CTRL+SHIFT+U) uyguluyoruz.

4 4 )Bu yeni layer’ın blending mod’unu Soft light yapıyoruz
4 )Bu yeni layer’ın blending mod’unu Soft light yapıyoruz. 5 )Çatlak resmini sürükleyip bırakarak bu resmimize kopyalıyoruz daha sonra da daha önceki iki yüz layer’ının arasına taşıyoruz.

5 6) Çatlak resmimizi biraz genişletip yüzün tamamını kapsayacak şekilde ayarlıyoruz(döndürme vs size kalmış önemli olan uygun şekilde oturtmak) bunun için çatlak layer’ı seçili iken edit/free transform(ctrl+t) bsıp istediğimiz büyüklüğe getiriyoruz. Not: Bu esnada çatlak resminin tüm resmini kaplamasını sağlamalıyız ama çatlak resmini büyüterek değil,çoğaltarak bunu yapmak için layer da çatlak resmimiz seçili iken alt+sürükleme ya da duplicate komutu ile bir kopyasını daha çıkarabiliriz

6 En son olarak da yeni layer’ın blending modunu "color burn" yapıyoruz burada "multiply”, "overlay” ve “soft light” da kullanabiliriz. 8)Şimdi gerçekçilik katmak için biraz renk ayarı yapmamız gerekiyor bunun için en alttaki layerı seçip, image/adjustments/hue saturation dan renk ayrlarına giriyoruz, sonra da ölü rengine benzetmeye çalışıyoruz.

7


"Photoshop İle Ölü Efektİ" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları