Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

İstasyon. İstasyon tekniği, öğrencilerin belirli kurallar dahilinde grup içinde çalışarak birbirlerinin çalışmalarını tamamladığı bir tekniktir.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "İstasyon. İstasyon tekniği, öğrencilerin belirli kurallar dahilinde grup içinde çalışarak birbirlerinin çalışmalarını tamamladığı bir tekniktir."— Sunum transkripti:

1 İstasyon

2 İstasyon tekniği, öğrencilerin belirli kurallar dahilinde grup içinde çalışarak birbirlerinin çalışmalarını tamamladığı bir tekniktir.

3 Teknik adını, çalışmaların yürütülmesi için oluşturulan istasyonlardan almaktadır.

4 İstasyonlar sınıfın bir bölümüdür. Her istasyonda yürütülecek işle ilgili araç ve materyaller bulunmaktadır.

5 İstasyonlarda düzenin sağlanabilmesi, yürütülmesi gereken işlerin izlenmesi için görevlendirilmiş birer istasyon şefi bulunmaktadır. İstasyon şefleri çalışmaları gözler, kılavuzluk yapar.

6 Bu teknikte istasyonlar oluşturulduktan sonra öğrenciler gruplara ayrılır. Öğrenciler önceden belirlenen sürelerde istasyonda çalışır. İstasyona gelen her grup bir öncekinin bıraktığı yerden çalışmaya devam eder. Tüm gruplar tüm istasyonlarda çalıştıktan sonra ortaya konan işler toparlanır ve sergilenir.


"İstasyon. İstasyon tekniği, öğrencilerin belirli kurallar dahilinde grup içinde çalışarak birbirlerinin çalışmalarını tamamladığı bir tekniktir." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları