Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

TÜBİTAK BİLİM FUARLARI. AR-GE PROJELERİ Mühendislik Tasarım Süreci Teknoloji ve Tasarım Dersi Yapım Kuşağı Projeleri, Bilim Fuarı AR-GE Projeleri kapsamında.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "TÜBİTAK BİLİM FUARLARI. AR-GE PROJELERİ Mühendislik Tasarım Süreci Teknoloji ve Tasarım Dersi Yapım Kuşağı Projeleri, Bilim Fuarı AR-GE Projeleri kapsamında."— Sunum transkripti:

1 TÜBİTAK BİLİM FUARLARI

2 AR-GE PROJELERİ Mühendislik Tasarım Süreci Teknoloji ve Tasarım Dersi Yapım Kuşağı Projeleri, Bilim Fuarı AR-GE Projeleri kapsamında değerlendirilmektedir. Teknoloji ve Tasarım Dersi Kurgu Kuşağı Projelerinden “Bilimsel Yöntem” ile hazırlanmış olanları ise Araştırma Projeleri kapsamında ele alınabilmektedir.

3 PROJE POSTERLERİ

4 proje posterleriFuar veya sergilerde tanıtımı yapılan projelerin, ziyaretçiler tarafından anlaşılmasını sağlamak için proje posterleri özenle hazırlanmalıdır. “3 Sütunlu Bilim Fuarı Posteri”Klasik proje posterlerinin yerine kullanımı ve taşıması daha kolay olan “3 Sütunlu Bilim Fuarı Posteri” kullanımı önerilmektedir.

5 PROJE POSTERLERİ

6 (!) Okumayı kolaylaştıran modelProje içerik yazıları “koyu renk fon üzerine açık renk yazı” ile değil (!), “açık renk fon üzerine koyu renk yazı” ile yazılmalıdır. Okumayı kolaylaştıran model budur. 20cm x 25cm ile 12cm x 18cm olmamasınaPosterde fotoğraflar kullanılacaksa boyutlarının 20cm x 25cm ile 12cm x 18cm olmasına daha büyük veya daha küçük olmamasına dikkat edilmelidir.

7 PROJE POSTERLERİ

8 3 Sütunlu Bilim Fuarı Posterleri, kolay taşınabilmesinin yanında ekstra bir stand veya pano gereksinimi doğurmadığından her yerde kolayca kullanılarak sergilenebilme kolaylığı sağlamaktadır.

9 PROJE POSTERLERİ

10 Tasarım Süreci ve Tasarım GünlükleriHazırlanacak posterlerde, Tasarım Süreci ve Tasarım Günlükleri net ve anlaşılır bir biçimde yansıtılmalıdır. fotoğraf, grafik, v.b.Tasarım sürecinin tüm adımları fotoğraf, grafik, v.b. görsel materyallerle desteklenmelidir.

11 PROJE POSTERLERİ 36x48 inch 90x120 cmBilim Fuarı Proje Posteri standartlarına bakıldığında en büyük boyut 36x48 inch metrik sistemde ise 90x120 cm civarı bir ölçüde karşımıza çıkmaktadır. Bu boyutun fuar/sergide standart olarak tüm katılımcılar tarafından kullanılması, görsel ve estetik açıdan etkili olacaktır.

12 PROJE POSTERLERİ - ÖLÇÜLER

13 Bilim Fuarı Posteri – Genel Madde Yazı Boyutu Durum Açıklaması Proje Başlığı150+Fuar alanının her yerinden görünmesini sağlar. Başlıklar32+ 5 metre mesafeden yürüyenlerin kolayca okumasını sağlar. Alt Başlıklar20+ Ana metin boyutundan biraz daha büyüktür ancak belirginliği sağlar. Ana Gövde Metni 16-18 Posteri okumak için yakına gelenlerin rahatça okumasını sağlar. Metinler12-16 Gövde metninin biraz daha küçük yazılması gerekiyorsa kullanılabilir.

14 Bilim Fuarı Posteri – Kapalı Stand Madde Yazı Boyutu Durum Açıklaması Proje Başlığı150+Fuar alanının her yerinden görünmesini sağlar. Başlıklar48 Yakın mesafe yürüyüş halinde herkes tarafından okunmasını sağlar. Alt Başlıklar36En az 5 metreden okunabilmeyi sağlar. Ana Gövde Metni 32En az 7,5 metreden okunabilmeyi sağlar. Metinler24-32 Gövde metninin biraz daha küçük yazılması gerekiyorsa kullanılabilir.

15 Bilim Fuarı Posteri – Okuma Mesafeleri Okuma Mesafesi En çok – En az Asgari Yazı Boyutu Durum Açıklaması 1,2 m0,35 m8 Kitap okuma mesafesi, çoğu kişi 10.11.12 punto tercih eder. 2,4 m0,70 m16Büyük bir afişi okumak için yakın ve en ideal mesafedir. 5,0 m1,50 m32 Çok kalabalık fuarlarda, yakından bakmanın mümkün olmadığı durumlar. 25 m7,50 m160Uzaktan herhangi bir noktadan görünebilen başlıklar için.

16 TÜBİTAK BİLİM FUARLARI


"TÜBİTAK BİLİM FUARLARI. AR-GE PROJELERİ Mühendislik Tasarım Süreci Teknoloji ve Tasarım Dersi Yapım Kuşağı Projeleri, Bilim Fuarı AR-GE Projeleri kapsamında." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları