Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

HAREKETLİ VARLIKLARI GÖZLEMLİYORUM Fen Ve Teknoloji.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "HAREKETLİ VARLIKLARI GÖZLEMLİYORUM Fen Ve Teknoloji."— Sunum transkripti:

1 HAREKETLİ VARLIKLARI GÖZLEMLİYORUM Fen Ve Teknoloji

2 HAREKETLİ VARLIKLARI GÖZLEMLİYORUM Çevremizdeki varlıkların bazıları hareketli bazıları da hareketsizdir. Canız varlıklar hareketsizken canlı varlıklar ise hareketlidir. Bir cisme hareketli diyebilmemiz için o cismin bulunduğu noktadan konumunu değiştiriyor olması gerekir.

3 HAREKETLİ VARLIKLARI GÖZLEMLİYORUM Sınıf içerisinde tahtaya göre öğrencilerin bulunduğu yere konum adı verilir. Bu da kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Hareket bir varlığın başka bir varlığa göre yer değiştirmesi olarak tanımlanır.

4 HAREKETLİ VARLIKLARI GÖZLEMLİYORUM Bir cisim sabit kabul edilen bir noktaya göre bulunduğu yerden başka bir yere nokta ise son konum olarak adlandırılır. Hareket eden bir cismin başlangıç konumundan başka bir yöne doğru konumunun değişmesine yer değiştirme denir.

5 HAREKETLİ VARLIKLARI GÖZLEMLİYORUM Cisimler hızlı, yavaş, hızlanan, yavaşlayan hareketlerin yanında dönme, sallanma gibi hareketlerde yapar.

6 HAREKETLİ VARLIKLARI GÖZLEMLİYORUM Örneğin ; lunaparktaki dönme dolap dönme hareketi salıncak ise sallanma hareketi yapar. Dünya, Güneş’in etrafında; Ay ise Dünya’nın etrafında dönme hareketi yapar.

7 HAREKETLİ VARLIKLARI GÖZLEMLİYORUM

8

9

10 HAZIRLAYANIN BİLGİLERİ AD:IRMAK SOYAD:KUL SINIF:4:A NO:268 Ö Ğ RETMEN:BAYRAM DER İ N


"HAREKETLİ VARLIKLARI GÖZLEMLİYORUM Fen Ve Teknoloji." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları