Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ENGINEERING SCIENCE DATA UNIT (ESDU) VERİTABANI Metin Tunç Veritabanı Uzmanı.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ENGINEERING SCIENCE DATA UNIT (ESDU) VERİTABANI Metin Tunç Veritabanı Uzmanı."— Sunum transkripti:

1 ENGINEERING SCIENCE DATA UNIT (ESDU) VERİTABANI Metin Tunç Veritabanı Uzmanı

2 ESDU Veritabanı: 60 Yılı Aşkın Tecrübe Birikimi Havacılık Mühendisliği Denizcilik Makine Mühendisliği, Enerji mühendisliği, İşletim (Process) Mühendisliği Yapı Mühendisliği alanlarında onaylı geçerliliğe sahip güncel bilgi ve dizayn metodlarını kapsayan köklü bir bilgi kaynağıdır.

3 ESDU veritabanında aşağıdaki temel serilerde 1350’den fazla DATA ITEM mevcuttur: Aerodynamics Aircraft Noise Composites Construction Engineering DynamicsEngineering Structures Fatigue – Endurance DataFatigue – Fracture Mechanics Fluid Mechanics – Internal FlowHeat Transfer Mechanisms Performance Chemical Engineering Mechanical Engineering Process and Environmental Technology Sound Propagation Stress and StrengthStructures Transonic AerodynamicsTribology Vibration and Acoustic FatigueWind Engineering

4 Her serinin içeriği akademi, endüstri ve araştırma çevrelerinden saygın birikimlere sahip uzmanların yer aldığı komitelerce oluşturularak, gerekli değerlendirme ve onaylardan sonra geçerliliği kanıtlanarak veritabanına aktarılır.

5 ESDU VERİTABANI İÇERİĞİNİN OLUŞTURULMA SÜRECİ 1. Komite tarafından ilgili konu veya problem belirlenir. 2. Konu veya problem hakkında veri toplanır. 3. Analizler yapılır ve çözümler önerilir. 4. Önerilen çözümler değerlendirilir ve ek bilgi gereksinimleri belirlenir. 5. Taslak data item’lar ve yazılımlar hazırlanır. 6. Komite taslağı değerlendirerek kabul eder veya üstünde daha çok çalışılmasını ister. Daha fazla veri toplanır. Konu/problem üstünde daha çok çalışma talebi.

6 ESDU veritabanında DATA ITEM olarak belirtilen bilgi paketlerinde üç tür bilgi materyali vardır. Bunlar: 1.Dokümanların pdf tam metinleri. 2.VIEWpac: Dokümana eşlik eden, üstünde uygulama yapılabilir yazılımdır. Yazılımların çalışabilmesi için CITRIX ICA Plug-in ve Java Runtime Environment (JRE) yazılımlarının sisteminize yüklenmesi gerekir. Java ile yazılmış programlar JAVApac olarak belirtilmektedir. Zip formatındaki paketler excel veya windows uygulamalarıdır. 3.ESDUpac: Dokümana eşlik eden Fortran ve Java kaynak yazılım kodlarıdır. Bu kaynak yazılım kodları derlemeye hazır durumdadır. Not: Belirli DATA ITEM’lara ESDUpac ve VIEWpac paketleri eşlik eder.

7 Soru-Cevap ihs@mikrobilgi.com.tr 0312 428 2288 Teşekkürler. Yerinde ziyaret istiyorsanız lütfen çantanızdaki formu doldurarak bize iletin.


"ENGINEERING SCIENCE DATA UNIT (ESDU) VERİTABANI Metin Tunç Veritabanı Uzmanı." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları