Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Hazırlayan: Betül Tonbulo ğ lu YAZILIM TÜRLERİ. Yazılım Nedir?  Yazılım : Bilgisayarı fonksiyonel hale getiren, fiziksel yapısı dı ş ında kalan her ş.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Hazırlayan: Betül Tonbulo ğ lu YAZILIM TÜRLERİ. Yazılım Nedir?  Yazılım : Bilgisayarı fonksiyonel hale getiren, fiziksel yapısı dı ş ında kalan her ş."— Sunum transkripti:

1 Hazırlayan: Betül Tonbulo ğ lu YAZILIM TÜRLERİ

2 Yazılım Nedir?  Yazılım : Bilgisayarı fonksiyonel hale getiren, fiziksel yapısı dı ş ında kalan her ş eye yazılım adı verilir. Yazılımlar kullanım haklarına göre 4’e ayrılırlar Lisanslı Yazılım Ücretsiz Yazılım (Freeware) Demo Yazılım Payla ş ılan Yazılım (Shareware)

3 Merhaba, Ben Ali. Geçen yıl çok çalı ş arak bir yazılım tasarladım. Bunu da do ğ al olarak parayla satmayı dü ş ünüyorum. Benim tasarladı ğ ım yazılım öyleyse nasıl bir yazılımdır?

4 Lisanslı Yazılımlar : Kullanım haklarını satın almış ya da bu hususta bir sözleşme imzalamış bir kişi ya da bir grup tarafından kullanılabilen yazılımdır

5 Merhaba, ben Ay ş e. Geçen aylarda çok u ğ ra ş arak bir film izleme yazılımı geli ş tirdim. Bu yazılımdan herkesin hiçbir ücret vermeden yararlanmasını istiyorum. Yazılımım hangi türdendir sizce?

6 Ücretsiz Yazılımlar : İnternet üzerinden, bilgisayar dergisi CD’lerinden ya da kullanıcı grupları aracılığı ile dağıtılan ve hiçbir ücret talep etmeyen yazılımdır.

7 Merhaba, ben Nazan. Bir oyun yazılımı tasarladım ve bu yazılımı satmak istiyorum. Ancak bu yazılımı denemeden kim almak ister ki? O yüzden bir tanıtım versiyonunu çıkaraca ğ ım. Yazılımın bir kısmını kullanabilsinler, memnun kalır ve yazılımın tamamını kullanmak isterlerse gelip benden satın alırlar. Benim yazılımımın türü nedir?

8 Demo Yazılımlar : Tanıtım programı. Geliştirme ya da pazarlama aşamasındaki bir programın yeteneklerini gösteren kısıtlı sürüm

9 Merhaba, ben Osman. Bir resim düzenleme yazılımı geli ş tirdim ve bunu satmak istiyorum ama önce bunu denemeleri gerek. 1 ay veya 2 ay gibi belli bir süre kullansınlar yazılımımı, memnun kalırlarsa gelip benden satın alsınlar.

10 Paylaşılan Yazılımlar : Bilgi hizmet sunucuları tarafından kullanıcılara ücretsiz olarak ya da çok küçük bir abonelik ücreti ile dağıtılan ve deneme mahiyetinde olan yazılım. Bu yazılımların genellikle 15-30 gün gibi bir kullanım süresi bulunmaktadır.

11 DEĞERLENDİRME BÖLÜMÜ

12

13

14


"Hazırlayan: Betül Tonbulo ğ lu YAZILIM TÜRLERİ. Yazılım Nedir?  Yazılım : Bilgisayarı fonksiyonel hale getiren, fiziksel yapısı dı ş ında kalan her ş." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları