Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Hazırlayan: Betül Tonbulo ğ lu YAZILIM TÜRLERİ. Yazılım Nedir?  Yazılım : Bilgisayarı fonksiyonel hale getiren, fiziksel yapısı dı ş ında kalan her ş.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Hazırlayan: Betül Tonbulo ğ lu YAZILIM TÜRLERİ. Yazılım Nedir?  Yazılım : Bilgisayarı fonksiyonel hale getiren, fiziksel yapısı dı ş ında kalan her ş."— Sunum transkripti:

1 Hazırlayan: Betül Tonbulo ğ lu YAZILIM TÜRLERİ

2 Yazılım Nedir?  Yazılım : Bilgisayarı fonksiyonel hale getiren, fiziksel yapısı dı ş ında kalan her ş eye yazılım adı verilir. Yazılımlar kullanım haklarına göre 4’e ayrılırlar Lisanslı Yazılım Ücretsiz Yazılım (Freeware) Demo Yazılım Payla ş ılan Yazılım (Shareware)

3 Merhaba, Ben Ali. Geçen yıl çok çalı ş arak bir yazılım tasarladım. Bunu da do ğ al olarak parayla satmayı dü ş ünüyorum. Benim tasarladı ğ ım yazılım öyleyse nasıl bir yazılımdır?

4 Lisanslı Yazılımlar : Kullanım haklarını satın almış ya da bu hususta bir sözleşme imzalamış bir kişi ya da bir grup tarafından kullanılabilen yazılımdır

5 Merhaba, ben Ay ş e. Geçen aylarda çok u ğ ra ş arak bir film izleme yazılımı geli ş tirdim. Bu yazılımdan herkesin hiçbir ücret vermeden yararlanmasını istiyorum. Yazılımım hangi türdendir sizce?

6 Ücretsiz Yazılımlar : İnternet üzerinden, bilgisayar dergisi CD’lerinden ya da kullanıcı grupları aracılığı ile dağıtılan ve hiçbir ücret talep etmeyen yazılımdır.

7 Merhaba, ben Nazan. Bir oyun yazılımı tasarladım ve bu yazılımı satmak istiyorum. Ancak bu yazılımı denemeden kim almak ister ki? O yüzden bir tanıtım versiyonunu çıkaraca ğ ım. Yazılımın bir kısmını kullanabilsinler, memnun kalır ve yazılımın tamamını kullanmak isterlerse gelip benden satın alırlar. Benim yazılımımın türü nedir?

8 Demo Yazılımlar : Tanıtım programı. Geliştirme ya da pazarlama aşamasındaki bir programın yeteneklerini gösteren kısıtlı sürüm

9 Merhaba, ben Osman. Bir resim düzenleme yazılımı geli ş tirdim ve bunu satmak istiyorum ama önce bunu denemeleri gerek. 1 ay veya 2 ay gibi belli bir süre kullansınlar yazılımımı, memnun kalırlarsa gelip benden satın alsınlar.

10 Paylaşılan Yazılımlar : Bilgi hizmet sunucuları tarafından kullanıcılara ücretsiz olarak ya da çok küçük bir abonelik ücreti ile dağıtılan ve deneme mahiyetinde olan yazılım. Bu yazılımların genellikle gün gibi bir kullanım süresi bulunmaktadır.

11 DEĞERLENDİRME BÖLÜMÜ

12

13

14


"Hazırlayan: Betül Tonbulo ğ lu YAZILIM TÜRLERİ. Yazılım Nedir?  Yazılım : Bilgisayarı fonksiyonel hale getiren, fiziksel yapısı dı ş ında kalan her ş." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları