Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Denetim Masasına BAŞLAT Menüsünden Denetim Masası seçeneğinin tıklanmasıdır.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Denetim Masasına BAŞLAT Menüsünden Denetim Masası seçeneğinin tıklanmasıdır."— Sunum transkripti:

1

2 Denetim Masasına BAŞLAT Menüsünden Denetim Masası seçeneğinin tıklanmasıdır.

3 Ağ Bağlantıları: Bilgisayarımızın internet bağlatısı ve ağ bağlantısının çalışıp çalışmadığını kontrol etmek ve ayarlamalarını yapmak için kullanılır.

4

5 Ağ Kurulum Sihirbazı: Aynı Ağdaki (aynı interneti kullanan) bilgisayarların birbirleri ile paylaşımda bulunabilmesi için bu sihirbaz çalıştırılmalıdır. Bu sihirbaz bilgisayarlar arasında bağlantı kurar.

6 Aynı ağdaki (aynı interneti kullanan) paylaşılan bilgisayarlara, yazıcılara ve diğer dosyalara ulaşmak için AĞ BAĞLANTILARIM kullanılır.

7 Bölge ve Dil seçenekleri: Bilgisayarımızın dilini (Türkçe) ve klavyemizin türünü (Türkçe Q, Türkçe F) ayarlamak için kullanılır.

8 Bilgisayar Kasasını Yeni takılan donanımların (Kamera, Tarayıcı vb) eklenmesi için kullanılır. Bazı Donanımlar kendiliğinden eklenir.

9 Görüntü: Bilgisayarımızın görüntü ayarlarını değiştirmek için kullanılır. Bu ayarlar; a)Masaüstü arkaplan resmini değiştirme. b)Ekran Koruyucu ayarlama. c)Görünüm Rengini değiştirme. d)Ekran çözünürlüğünü ayarlama

10

11

12 Görev Çubuğu ve Başlat Menüsü: Bilgisayarımızın Başlat menüsünün şeklini ve Görev çubuğunun özelliklerini ayarlamak için kullanılır. Bilgisayar Ekranının en altında bulunan mavi çubuğa görev çubuğu denir.

13 İnternet Seçenekleri: Aşağıdaki İnternet özelliklerini değiştirmek iç in kullanılır. a)Açılış sayfasını (www.google.com) değiştirmek. b)İnternet tarayıcısının (int. explorer) geçmişini silmek için kullanılır. www.eba.gov.tr

14 Denetim Masası – Klasör seçenekleri – Görünüm Sekmesi– Gizli Dosyaları Göster

15

16

17 Başlat - Denetim Masası – GÖRÜNTÜ – Masaüstü sekmesi – Masaüstünü özelleştir düğmesi kullanılarak ekrana getirilir. Bilgisayarım Belgelerim Ağ bağlantılarım Geri Dönüşüm Kutusuna


"Denetim Masasına BAŞLAT Menüsünden Denetim Masası seçeneğinin tıklanmasıdır." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları