Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Powerpoint Yetkinlik Eğitimi 1 MEP Giriş Sunum hazırlamak saatlerinizi alabilen bir iştir. Hızlı bir şekilde sunum hazırlamak istemez misiniz? Cevabınız.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Powerpoint Yetkinlik Eğitimi 1 MEP Giriş Sunum hazırlamak saatlerinizi alabilen bir iştir. Hızlı bir şekilde sunum hazırlamak istemez misiniz? Cevabınız."— Sunum transkripti:

1 Powerpoint Yetkinlik Eğitimi 1 MEP Giriş Sunum hazırlamak saatlerinizi alabilen bir iştir. Hızlı bir şekilde sunum hazırlamak istemez misiniz? Cevabınız “Evet” ise Anahat(Outline) eğitimine başlayabiliriz. Sunum hazırlamak saatlerinizi alabilen bir iştir. Hızlı bir şekilde sunum hazırlamak istemez misiniz? Cevabınız “Evet” ise Anahat(Outline) eğitimine başlayabiliriz.

2 Powerpoint Yetkinlik Eğitimi 2 MEP Ders Hakkında Bu eğitim içeriği, ÖTÖ453 kodlu Eğitimde E- Öğrenme Uygulamaları dersi bünyesinde hazırlanmıştır.

3 Powerpoint Yetkinlik Eğitimi 3 MEP Dersin Hedefi Bu derste; Bu derste; Powerpoint’te bulunan Anahat’ın ne olduğunu uygun bir şekilde anlatabilecek, Powerpoint’te bulunan Anahat’ın ne olduğunu uygun bir şekilde anlatabilecek, Anahat’ın nasıl kullanıldığını doğru biçimde gösterebilecek, Anahat’ın nasıl kullanıldığını doğru biçimde gösterebilecek, Anahat yardımıyla hızlı biçimde sunum hazırlayabileceksiniz. Anahat yardımıyla hızlı biçimde sunum hazırlayabileceksiniz.

4 Powerpoint Yetkinlik Eğitimi 4 MEP Dersin Ön Koşulları Bu dersi daha iyi anlayabilmeniz için; Bu dersi daha iyi anlayabilmeniz için; Powerpoint programını temel düzeyde kullanabiliyor olmanız, Powerpoint programını temel düzeyde kullanabiliyor olmanız, Powerpoint araç çubukları hakkında bilgi sahibi olmak ve Powerpoint araç çubukları hakkında bilgi sahibi olmak ve Gerçekten öğrenmek istemeniz gerekmektedir. Gerçekten öğrenmek istemeniz gerekmektedir.

5 Powerpoint Yetkinlik Eğitimi 5 MEP Derse başlayalım Powerpoint programını çalıştırıp, Boş sunu açın. Powerpoint programını çalıştırıp, Boş sunu açın.

6 Powerpoint Yetkinlik Eğitimi 6 MEP Anahat ve Slaytlar sekmelerini gösterme ve gizleme Normalde Sol köşede bulunan sekmeler; çalışmada alan yaratmak için veya muzır birisi yanlışlıkla kapatabilir. Bu durumda; Yeniden görüntülemek için; sol alt köşeden “normal görünüm” e tıklayabilirsiniz. Gizlemek için kapat’ı tıklatabilirsiniz. Normalde Sol köşede bulunan sekmeler; çalışmada alan yaratmak için veya muzır birisi yanlışlıkla kapatabilir. Bu durumda; Yeniden görüntülemek için; sol alt köşeden “normal görünüm” e tıklayabilirsiniz. Gizlemek için kapat’ı tıklatabilirsiniz.

7 Powerpoint Yetkinlik Eğitimi 7 MEP Anahat kullanımı Anahat sekmesini verimli bir biçimde kullanabilmeniz için öncelikle Standart araç çubuğundan “Tümünü genişlet” i tıklayın. Araç çubuğunda yoksa “Düğme ekle-kaldır” dan ekleyebilirsiniz”

8 Powerpoint Yetkinlik Eğitimi 8 MEP Anahat kullanımı Anahat bölümüne mouse ile tıklatıp yazdığımız ilk yazı başlığımız olacaktır. Enter tuşuna basmak, ikinci slayt’a geçmenizi sağlar. Eğer içyazı yazmanız gerekiyorsa, başlığınızı girdikten sonra lütfen CTRL tuşu basılı iken Enter tuşuna basınız. Böylece içyazı yazmaya başlarsınız. Bu bölümde Enter tuşuna basmanız satırbaşı yapar. 2.slayta geçmek için yine CTRL basılı iken Enter tuşuna basınız. Anahat bölümüne mouse ile tıklatıp yazdığımız ilk yazı başlığımız olacaktır. Enter tuşuna basmak, ikinci slayt’a geçmenizi sağlar. Eğer içyazı yazmanız gerekiyorsa, başlığınızı girdikten sonra lütfen CTRL tuşu basılı iken Enter tuşuna basınız. Böylece içyazı yazmaya başlarsınız. Bu bölümde Enter tuşuna basmanız satırbaşı yapar. 2.slayta geçmek için yine CTRL basılı iken Enter tuşuna basınız.

9 Powerpoint Yetkinlik Eğitimi 9 MEP İzle-uygula Şimdi lütfen videodan uygulamayı dikkatlice izleyip yapmaya çalışınız. Şimdi lütfen videodan uygulamayı dikkatlice izleyip yapmaya çalışınız.

10 Powerpoint Yetkinlik Eğitimi 10 MEP Ne kadar öğrendik? Ne kadar öğrendiğinizi biliyor musunuz? Şimdi kendinizi test etme zamanı. Ne kadar öğrendiğinizi biliyor musunuz? Şimdi kendinizi test etme zamanı.

11 Powerpoint Yetkinlik Eğitimi 11 MEP Deneme Deneme Deneme

12 Powerpoint Yetkinlik Eğitimi 12 MEP


"Powerpoint Yetkinlik Eğitimi 1 MEP Giriş Sunum hazırlamak saatlerinizi alabilen bir iştir. Hızlı bir şekilde sunum hazırlamak istemez misiniz? Cevabınız." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları