Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

BİRBİRİ İÇİNDE ÇÖZÜNEN SIVILARIN HACMİNİN ÖLÇÜLMESİ DENEYİN AMACI  Birbiri içinde çözünen iki sıvının, karışmadan önceki ve karıştıktan sonraki toplam.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "BİRBİRİ İÇİNDE ÇÖZÜNEN SIVILARIN HACMİNİN ÖLÇÜLMESİ DENEYİN AMACI  Birbiri içinde çözünen iki sıvının, karışmadan önceki ve karıştıktan sonraki toplam."— Sunum transkripti:

1 BİRBİRİ İÇİNDE ÇÖZÜNEN SIVILARIN HACMİNİN ÖLÇÜLMESİ DENEYİN AMACI  Birbiri içinde çözünen iki sıvının, karışmadan önceki ve karıştıktan sonraki toplam hacimlerinin karşılaştırılması ARAÇ VE GEREÇLER  Dereceli silindir  Etil alkol  Su

2 DENEYİN YAPILIŞI  Dereceli silindirlerden birine bir miktar etil alkol konulur.  Diğer dereceli silindire bir miktar su konulur.

3 DENEYİN YAPILIŞI  Sonra su etil alkolun bulunduğu dereceli silindire boşaltılır.  Karışımın toplam hacmi okunur.

4 DENEY SONU DEĞERLENDİRME SORULARI 1.Okunan toplam hacim ile etil alkol ve suyun ayrı ayrı ölçülen hacimlerinin matematiksel toplamını karşılaştırınız. 2.Deneyde hacim azalması yüzde kaçtır? 3.Birbiri içinde çözünen sıvıların hacimlerinin ölçülmesinde bu metodu kullanmak güvenilir olur mu?

5 SONUÇ  Deneyde görülen hacim azalması, su ve etil alkol molekülleri arasında boşlukların bulunduğunu gösterir.


"BİRBİRİ İÇİNDE ÇÖZÜNEN SIVILARIN HACMİNİN ÖLÇÜLMESİ DENEYİN AMACI  Birbiri içinde çözünen iki sıvının, karışmadan önceki ve karıştıktan sonraki toplam." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları