Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

MEHMET TAŞ KIRIKKALE MEM SPE Teminat Senedi Güç Kaynağı Muhatapların Güven Kaynağı KIRIKKALE MEM.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "MEHMET TAŞ KIRIKKALE MEM SPE Teminat Senedi Güç Kaynağı Muhatapların Güven Kaynağı KIRIKKALE MEM."— Sunum transkripti:

1

2 MEHMET TAŞ KIRIKKALE MEM SPE

3 Teminat Senedi Güç Kaynağı Muhatapların Güven Kaynağı KIRIKKALE MEM

4 MEHMET TAŞ KIRIKKALE MEM SPE Vizyon=Geçmiş+Bugün+gelecek Bugün Geçmiş Gelecek

5 MEHMET TAŞ KIRIKKALE MEM SPE Kurumun görünüşünü, ayırt ediciliğini, düşüncelerini temsil eder. Bugünden (misyon) Gelecekte İstenen (Vizyon) Geleceğe bugünden bakış

6 MEHMET TAŞ KIRIKKALE MEM SPE VİZYON

7 MEHMET TAŞ KIRIKKALE MEM SPE Ay’a yükselmeyi hedefle, ulaşamazsan bile......yıldızların altına düşersin.

8 MEHMET TAŞ KIRIKKALE MEM SPE Liderlerin güç kaynağı olan vizyon, kurum açısından bir iddia, çalışanlar açısından geleceğe yolculuğun haritası, paydaşlar için ise geleceğe yönelik verilmiş sözdür.

9 MEHMET TAŞ KIRIKKALE MEM SPE Geçmişin ve şu anın kavranışının, gelecekte varılmak istenilen yerin, bir iddianın, ayırt ediciliğinin, ilkelerin,değerlerin, misyon ve hedeflerin en genel ifadesidir.

10 MEHMET TAŞ KIRIKKALE MEM SPE Vizyonu olan, “şimdi”yi, kişisel bütünlük içinde kullanır ve yaşamında yeni imkanlar, risk, heyecan oluşturur. Onun geleceği geçmişin aynısı değildir. Vizyonu olmayan, geçmişin etkisi altında “şimdi”yi kullanır ve geçmişin aynısı olan bir gelecek oluşturur.

11 MEHMET TAŞ KIRIKKALE MEM SPE DURANLAR, İLERLEYENLERİN GEÇİŞLERİNİ SEYRETMEK ZORUNDADIR.

12 MEHMET TAŞ KIRIKKALE MEM SPE Vizyonun temel unsurları: İlkeler, Değerler, Misyon, Hedefler.

13 MEHMET TAŞ KIRIKKALE MEM SPE Hedefler Misyon Vizyon İlkeler, Değerler Beklentilerden doğar Beklentiler Beklentileri gerçekleştirir + +

14 MEHMET TAŞ KIRIKKALE MEM SPE Hayal ile Hedef arasındaki fark, Eylemdir.

15 MEHMET TAŞ KIRIKKALE MEM SPE Vizyon ifadesi: 1.Çalışanlara, hizmetten yararlananlara, kurumdan beklentisi olanların tümüne hitap etmelidir. 2.Çalışanların rol ve yükümlülüklerini keşfetmelerine imkan vermelidir.

16 MEHMET TAŞ KIRIKKALE MEM SPE Vizyon ifadesi: 3.Bağlılık duygusu oluşturmalı, çalışanları ve tedarikçileri motive etmelidir. 4.Kurumun hayati bileşenlerinin tamamını kapsamalıdır. 5.Beklentilerden doğmalı ve onlara cevap vermelidir.

17 MEHMET TAŞ KIRIKKALE MEM SPE Vizyon ifadesi: 6.Strateji ve yaklaşımlarla ilişkisi kurulabilmelidir. 7.Çalışanları sorumlu bir topluluk olma yönünde birleştirmelidir. 8.Hedef koymalı, hedef birliği sağlamalı, hedeflere yönlendirmelidir.

18 MEHMET TAŞ KIRIKKALE MEM SPE Vizyon ifadesi gizli bir belge değildir. Kurumun amaçlarını ortaya koymanın en önemli aracıdır. Bu nedenle çalışanlara, müşterilere, işbirliği yapılan kurum ve kuruluşlara ve diğer paydaşlara mutlaka aktarılmalıdır.

19 MEHMET TAŞ KIRIKKALE MEM SPE Liderler vizyon ifadesine uygun davranmalı, sözünün eri olmalıdır. Vizyonun kabul görmesi, liderlerde görünür değişiklik olmasına bağlıdır. Bu nedenle davranışlarla beraber algılamalar da değiştirilmelidir.

20 MEHMET TAŞ KIRIKKALE MEM SPE İyi ifade edilmiş bir vizyon bildiriminin özellikleri: 1.Kısa ve akılda kalıcıdır. 2.İlham verici ve iddialıdır. 3.Gelecekteki başarıları ve ideal olanı tanımlayıcıdır.

21 MEHMET TAŞ KIRIKKALE MEM SPE Güçlü bir vizyon aşağıdaki özelliklere sahiptir: 1.İdealisttir; yürekten gelmesi, hissedilmesi gerekir. 2.Özgündür; kuruluşun vizyonunu diğerlerinden ayırt edici özelliğe sahiptir. 3.Çekicidir; kuruluş çalışanları kadar diğer paydaşların da ilgisini çeker.

22 MEHMET TAŞ KIRIKKALE MEM SPE VİZYON yarındır NE OLMAK İSTEDİĞİMİZDİR

23 MEHMET TAŞ KIRIKKALE MEM SPE Kuyuyu, susamadan önce kaz.

24 MEHMET TAŞ KIRIKKALE MEM SPE VİZYON Ulaşmak istenilen geleceğin bugünden görülmesidir.

25 MEHMET TAŞ KIRIKKALE MEM SPE VİZYON İdeallerimiz hatta ulaşacağımızı asla düşünmediğimiz hayallerimizdir Fütüristtik yaklaşım

26 MEHMET TAŞ KIRIKKALE MEM SPE Karanlıktan şikayet edeceğine bir mum yak.

27 MEHMET TAŞ KIRIKKALE MEM SPE Kurumun yönünü belirler, hedeflerinden saptığında kuruma yol göstericidir. HEPİLERİ VİZYON

28 MEHMET TAŞ KIRIKKALE MEM SPE Vizyonumuz: Geleceği bu günden yaşayarak, özel öğretim kurumlarındaki kaliteyi yükseltmek için yönetimde örnek ve önder olmaktır. Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü Ülkemizin dünya lideri olmasına katkıda bulunan, Türkiye’de eğitim görmeyi herkes için ayrıcalığa dönüştüren, mutlu bireyler yetiştiren bir eğitim sistemi. MEB Kızılelma. Türkler Milletimizi en yüksek medeniyet seviyesine ve refaha ulaştırmak. Türkiye Cumhuriyeti

29 MEHMET TAŞ KIRIKKALE MEM SPE Kalitede örnek, başarıda lider olmak. Balışeyh İlçe MEM Eğitim-Öğretim Hizmetlerinde Lider İlçe;BAHŞİLİ Bahşili İlçe MEM Vizyon Kaliteli Eğitimde Akla İlk Gelen İlçe Olmak. Sulakyurt İlçe MEM

30 MEHMET TAŞ KIRIKKALE MEM SPE İstekle gelinen okul olmak. Kırıkkale Fatih İlköğretim Okulu Okulumuzda eğitim alan her bir öğrenciye gurur duyacağı eğitim imkanlarını sunmak. Kırıkkale Namık Kemal İlköğretim Okulu Silinmeyen İzler Bırakan Bir İnsan Olmak. Mehmet TAŞ

31 MEHMET TAŞ KIRIKKALE MEM SPE Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğünün vizyonu nedir?

32 MEHMET TAŞ KIRIKKALE MEM SPE Türk Milli Eğitim Sistemine ilham kaynağı olmak. Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü

33 MEHMET TAŞ KIRIKKALE MEM SPE Hemen yap !

34 MEHMET TAŞ KIRIKKALE MEM SPE Teşekkürler Kırıkkale MEM Strateji Geliştirme Birimi Mehmet TAŞ


"MEHMET TAŞ KIRIKKALE MEM SPE Teminat Senedi Güç Kaynağı Muhatapların Güven Kaynağı KIRIKKALE MEM." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları