Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Temel yazIM İşlemlerİ Microsoft Office Word 2007.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Temel yazIM İşlemlerİ Microsoft Office Word 2007."— Sunum transkripti:

1 Temel yazIM İşlemlerİ Microsoft Office Word 2007

2 Metin Girme Word’ü ilk açtığımızda boş bir belge ile karşılaşırız. Bu belgede yanıp sönen bir imleç görürüz. Belgeye metin girdiğimizde yazılan metin imlecin sol tarafında görünür. Satırın sonuna geldiğimizde yazmayı sürdürürsek word bir sonraki satıra kendisi geçecektir. Yeni bir paragrafa başlamak istediğimizde «Enter» düğmesine basmamız gerekir.

3 Hatayı Geri Alma Metni girerken yanlış bir kelime girdiğiğimizde veya yanlış bir işlem yaptığımızda bunu Hızlı Erişim Araç Çubuğunda bulunan Geri Al düğmesi ile yapabiliriz. Geri aldığımız bir işlemi tekrar uygulamak istediğimizde geri al düğmesinin sağındaki Yeniden Uygula düğmesine basabiliriz. Ancak Yeniden Uygula düğmesi Geri alma işlemi yaptığımızda aktif olur.

4 Metin Seçme Metnin herhangi bir bölümü
Seçimin başlamasını istediğiniz yeri tıklayın, sol fare düğmesini basılı tutun ve sonra işaretçiyi seçmek istediğiniz metnin üzerinde sürükleyin. Sözcük Sözcüğün herhangi bir yerini farenin sol tuşu ile çift tıklayın Metin Satırı Seçme Sağı gösteren bir oka dönüşene kadar işaretçiyi satırın soluna taşıyın, daha sonra fareyi tıklatın.

5 Metni Silme Metni Taşıma
Metni silmek için, önce silmek istediğiniz bölümü seçin klavyeden DELETE veya BACKSPACE tuşlarına basarak sözcüğü silin. Metni Taşıma 1- Taşımak istediğiniz metni seçin. 2- Kes'i tıklatın. 3- Ekleme noktasını metnin görünmesini istediğiniz yere getirin. 4- Yapıştır'ı tıklatın.


"Temel yazIM İşlemlerİ Microsoft Office Word 2007." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları