Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

A.Ç PROTON : Çekirdeğin içinde bulunur ve pozitif ( + ) yüklüdür. NÖTRON : Çekirdeğin içinde bulunur ve yüksüzdür. ( 0 ) ELEKTRON : Çekirdeğin.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "A.Ç PROTON : Çekirdeğin içinde bulunur ve pozitif ( + ) yüklüdür. NÖTRON : Çekirdeğin içinde bulunur ve yüksüzdür. ( 0 ) ELEKTRON : Çekirdeğin."— Sunum transkripti:

1

2

3

4

5

6

7 A.Ç PROTON : Çekirdeğin içinde bulunur ve pozitif ( + ) yüklüdür. NÖTRON : Çekirdeğin içinde bulunur ve yüksüzdür. ( 0 ) ELEKTRON : Çekirdeğin etrafındaki yörüngelerde hızla hareket ederler ve negatif ( - ) yüklüdür.

8

9

10

11 MODERN ATOM TEORİSİ ELEKTRONLARIN BULUNMA İHTİMALİNİN OLDUĞU BÖLGELERDE ELEKTRON BULUTLARI VARDIR. ELEKTRONLAR BELİRLENEN BÖLGELERDE DEĞİL, OLMASI GEREKEN ALANLARDA DOLANIRLAR. YUKARIDAKİ ŞEKİLDE OLDUĞU GİBİ ELEKTRONLAR BELİRLİ BİR KONUMDA DEĞİLDE DEĞİŞİK KONUMLARDA OLABİLMEKTEDİRLER.

12 TARİH BOYUNCA ATOM DÜŞÜNCELERİ 1-MİLATTAN 400 YIL ÖNCE DEMOKRİTUS ATOM FİKRİNİ İLERİ SÜRMÜŞTÜR.HER MADDE AYNI ATOMLARDAN OLUŞMUŞTUR DİYORLARDI. 2-PLATON (EFLATUN) ARİSTOTELES ATOMUNDA DAHA KÜÇÜK PARÇALARA AYRILABİLECEĞİNİ SAVUNDULAR. 3-19.YÜZYIL BAŞLARINDA JOHN DALTON BİLİMSEL GERÇEKLERE DAYANAN ATOM FİKRİNİ ORTAYA KOYMUŞTUR.HER ELEMENTİN AYRI ATOMLARDAN OLUŞTUĞUNU GÖSTERDİ. ATOMLARIN İÇİNİN DOLU OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORDU. 4-DALTONDAN 50 YIL SONRA MARİE CURİE VE BECGUEREL(MERİ KÜRİ,BEKEREL) ATOMLARIN BÖLÜNEBİLECEĞİNİ GÖSTERDİ. 5-GÜNÜMÜZDE MODERN ATOM TEORİSİ KULLANILMAKTADIR.

13

14

15

16 a: Japonya’ ya 1945 de AMERİKAN’IN ATTIĞI İLK ATOM BOMBASI

17

18 ATOM BOMBASININ SONRASINDA GAMA IŞINLARININ ETKİSİNDE OLUŞAN GENETİK MUTASYONLAR.

19

20

21

22


"A.Ç PROTON : Çekirdeğin içinde bulunur ve pozitif ( + ) yüklüdür. NÖTRON : Çekirdeğin içinde bulunur ve yüksüzdür. ( 0 ) ELEKTRON : Çekirdeğin." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları