Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi. Life of Minorities with Us or Alongside Us ? Azınlıklara dair Comenius Projemiz 2012 Yılının Eylül ayında başlamıştır.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi. Life of Minorities with Us or Alongside Us ? Azınlıklara dair Comenius Projemiz 2012 Yılının Eylül ayında başlamıştır."— Sunum transkripti:

1 AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi

2 Life of Minorities with Us or Alongside Us ? Azınlıklara dair Comenius Projemiz 2012 Yılının Eylül ayında başlamıştır.

3 ORTAKLARIMIZ

4 Projemiz çok uluslu ( multiliteral ) bir proje olup toplam 8 ülke tarafından yürütülmektedir. Çek Cumhuriyeti'nin koordinatörlüğünde Türkiye,Slovakya,Almanya,İtalya,Macaristan, Yunanistan ve Polonya'nın katılımıyla 2014 yılına kadar Proje faaliyetlerimiz devam edecektir.

5 Hareketliliklerimiz – 1 - Slovakya Okulumuz 2 öğretmen ve 4 öğrencisi ile 2012 yılının Aralık ayında ilk hareketliliğini Slovakya'ya gerçekleştirmiştir.Slovakya'daki faaliyetimiz azınlık mutfakları hakkındadır. Faaliyet sonucunda bir yemek tarifleri takvimi hazırlanmıştır.

6 GİDİYORUZ

7

8 Hareketliliklerimiz – 2 - Yunanistan Yunanistan gezimiz 2013 yılının Mart ayında 2 öğretmen ve 4 öğrenci ile gerçekleştirilmiştir. Faaliyetimizin konusu; Azınlık gelenekleridir.Öğrencilerimiz bu konu kapsamında Rum,Ermeni ve Yahudi geleneklerine ait sunum yapmışlardır.

9

10

11 Hareketliliklerimiz – 3 - Macaristan Macaristan'ın Buj kasabasına 19 Mayıs 2013 tarihinde yaptığımız hareketliliğimizin konusu : Azınlık müzik ve danslarıdır.Okulumuz öğrencileri 1 adet Yunan 1 adet Ermeni olmak üzere toplam 2 adet canlı performans sergilemişlerdir.

12

13

14

15 Okulumuzdaki Etkinlik 2012 Yılının Ekim ayında toplam 16 Okul temsilcisini okulumuzda ağırladık.Faaliyet konumuz ; proje beklenti anketi ve azınlıklara karşı farkındalık yaratmaktı.

16

17

18

19 LOGO YARIŞMASI

20 VE…. LOGOMUZ

21 2013 Yılı faaliyetleri 2013 yılının Ekim ayında konusu “azınlıklar ve sanat” olan faaliyetimiz Polonya'da 2 öğretmen 1 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilecektir. POLONYA

22 2013 ylının son faaliyet konusu “ azınlıklar ve drama” dır.Bu faaliyet Almanya'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.Okulumuz bu faaliyete 2 öğrenci ve 3 öğretmeni ile katılacaktır. ALMANYA

23 2014 Yılı Faaliyetlerimiz sırasıyla Çek Cumhuriyeti ve İtayla'da yapılacak akabinde Projemizin nihai raporu yazılarak son bulacaktır. ÇEK CUMHURİYETİİTALYA

24 Projemize katkılarından dolayı Devlet Planlama Teşkilatına ve Ulusal Ajansımıza Teşekkürlerimizi borç biliyoruz.

25 Katılımınız ve ilginizden dolayı teşekkür ederiz. Çiğli Teğmen Ali Rıza Akıncı AnadoluLisesi Proje Sorumlusu Uğur ÖRS İng.Öğr. İmdat KÖKSAL Okul Müdürü


"AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi. Life of Minorities with Us or Alongside Us ? Azınlıklara dair Comenius Projemiz 2012 Yılının Eylül ayında başlamıştır." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları