Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

SEVGİLİ ÖĞRENCİLER! Verilen ödevleri Fen ve Teknoloji defterine yapınız. Bu ödevler sizi sıkmak için değil 2. döneme hazır gelmeniz için hazırlanmıştır.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "SEVGİLİ ÖĞRENCİLER! Verilen ödevleri Fen ve Teknoloji defterine yapınız. Bu ödevler sizi sıkmak için değil 2. döneme hazır gelmeniz için hazırlanmıştır."— Sunum transkripti:

1

2

3

4 SEVGİLİ ÖĞRENCİLER! Verilen ödevleri Fen ve Teknoloji defterine yapınız. Bu ödevler sizi sıkmak için değil 2. döneme hazır gelmeniz için hazırlanmıştır. KOLAY GELSİN. İYİ TATİLLER…

5 Soruların yanıtlarını kısa cümleler kurarak Fen ve teknoloji defterlerinize yazar- sanız hem öğrendiklerinizi hem de yazınızı pekiştirmiş olacaksınız. İyi çalışmalar. İyi tatiller…

6 1-İskelet ne demektir? 2-İskeletin görevleri nelerdir? 3-Kemik çeşitlerini yazarak birer örnek veriniz. 4-Soluk alırken kullandığımız organları sırasıyla yazınız..

7

8 5- Soluk verirken kullandığımız organları sırasıyla yazınız. 6- Maddenin görülebilir özelliklerini yazınız ve birer örnek veriniz. 7- Maddenin hal değişimini gözlemleyeceğiniz bir deney yapınız.(Örneğin buzu ısıtarak erit, daha fazla ısıtarak buharlaşmasını gözle.)

9 8- Maddenin ölçülebilir özelliklerini yazınız. 1kg =…………..gr 5 kg = …………….gr 6 L = ……………mL 1 L = ……………mL Erime, donma, buharlaşma, bozunma, doğal madde, işlenmiş ve yapay maddeleri açıklayarak birer örnek veriniz.

10 10- Solunumda görevli yapıları yazınız? 11- Hareket çeşitlerini yazınız. Birer örnek veriniz. 12- Kuvvet ne demektir? Kuvvetin cisimlerin şekline ve hareketine etkisini örneklerle açıklayınız 13- Vücudumuzu ayakta tutan yapının adı nedir? 14- Maddenin boşlukta kapladığı yere ne ad verilir?

11 9- Karışımları ayırma metotlarını yazınız. Birer örnek veriniz. Her hangi bir yöntemi evde deneyiniz: Deftere yaptığınız deneyi yazınız. Deney adı: Deney amacı: Kullanılan malzemeler: Sonuç: Çizebilirsen resmini çiz…

12 . 15- Isı alış verişi nasıl olur? 16- İskelet ve kas sağlığını korumak için yapmamız gere- kenlerden 3 tanesini yazınız 17- Kasların görevlerini yazınız. 18- Eklem çeşitlerini yazınız. 19- Kanın dolaşımını sağlayan organlar nelerdir?

13 . 20- Kalbin görevini yazınız? 21- Madde, cisim, alet, malzeme nedir? Anlatıp örnekler veriniz. 22- Maddeler doğada kaç halde bulunur? Birer örnekle açıklayınız. 23- Gaz maddelere neleri örnek olarak verebiliriz? 24- Maddenin ölçülebilir özellikleri nelerdir?

14 25- Kütle ve hacim nedir? Hangi alet ve birimlerle ölçülür? 26- Sıvıların kütlesi nasıl ölçülür? 27- Düzgün bir şekli olmayan bir katı maddenin(örneğin taşın) hacmi nasıl ölçülür? Opak ve Saydam madde ne demektir? 28- Opak ve Saydam madde ne demektir?

15

16


"SEVGİLİ ÖĞRENCİLER! Verilen ödevleri Fen ve Teknoloji defterine yapınız. Bu ödevler sizi sıkmak için değil 2. döneme hazır gelmeniz için hazırlanmıştır." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları