Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ DERSİ 4. SINIF 6. ÜNİTE AİLE VE DİN pedagojiformasyon.com.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ DERSİ 4. SINIF 6. ÜNİTE AİLE VE DİN pedagojiformasyon.com."— Sunum transkripti:

1 DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ DERSİ 4. SINIF 6. ÜNİTE AİLE VE DİN pedagojiformasyon.com

2 KONULAR 1-Aile Toplumun Temelidir 2-Annem ve Babam Benim İyiliğimi İster 3- Kardeşlerim İle İyi Geçinirim 4-Ailemizde Birbirimizi Anlamalıyız ve Sorunlarımızı Birlikte Çözmeliyiz 5- Aile İçi İlişkilere Yönelik İslamın Öğütleri

3 KAZANIMLAR 1-Aile gruplarını tanır. 2. Ailenin Toplum Açısından Öneminin Farkına Varır. 3. Anne Ve Babamızın İyiliğimizin Bildiğini Fark etmek. 4.Kardeşlik İlişkilerin Önemine Dikkat Eder. 5.Aile İçi Sorunlarda Karşılıklı Konuşma Ve Anlayışı Edinir. 6.İslam Dininin Aileye Verdiği Değeri Öğrenir.

4 1. Aile Toplumun Temelidir AİLE NEDİR? → Genellikle aynı çatı altında yaşayan anne, baba ve çocuklardan oluşan topluluğa denir.

5 AİLE YAPISI ÇEKİRDEK AİLE GENİŞ AİLE

6 ANNE, BABA VE ÇOCUKLARDAN OLUŞAN TOPLULUĞA ÇEKİRDEK AİLE DENİR.

7 BÜYÜK ANNE, BÜYÜK BABALARLA BERABER ÇOCUK VE TORUNLARIN AYNI AİLEDE YAŞADIĞI TOPLULUKTUR.

8 Aile, herkesin gereksinim duyduğu bir yerdir. Yeme, içme, giyim ve barınma gibi temel ihtiyaçlarımız aile tarafından karşılanır. Konuşmayı, sosyalleşmeyi ailemizden öğreniriz. Kaşık, çatal tutmaktan ayakkabı giymeye kadar temel davranışları ailede ediniriz.

9 AİLE, BİR OKUL GİBİDİR. İYİYİ DOĞRUYU İLK ÖNCE ORDA ÖĞRENİRİZ

10 AİLE SAYGI SEVGİ DÜZEN DAYANIŞMA YARIMLAŞMA KARDEŞLİK

11 2.ANNE VE BABAM BENİM İYİLİĞİMİ İSTER ANNE BABALAR ZAMAN ZAMAN ÇOCULARI N İ Ç İ N UYARIRLAR? Çocukların mutluluk ve başarısı anne ve babayı mutlu eder. Onlar her zaman çocuklarının iyiliğini başarılı olmalarını isterler. Bunun için her türlü çabayı gösterirler.

12 AİLENİN TEMEL AMACI SAĞLIKLI NESİLLER YETİŞTİREREK TOPLUMA FAYDALI BİREYLER KAZANDIRMAK

13 3. KARDEŞİM İLE İYİ GEÇİNİRİM AİLE İÇİNDE YETİŞEN, ANNE BABANIN SEVGİ VE ŞEFKATİYLE YETİŞEN KARDEŞLER ARASINDA GÜÇLÜ BİR BAĞ VARDIR. BU NEDENLE ANNE BABAMIZDAN SONRA BİZE EN YAKIN KİŞİ KARDEŞİMİZDİR.

14

15 BÜYÜKLER KÜÇÜKLERİ SEVMELİ VE KORUMALI KÜÇÜKLER DE BÜYÜKLERİNİ SAYMALI

16 KARDEŞLİK İNSANA PAYLAŞMA DUYGUSUNU KAZANDIRIR

17 KARDEŞLER ARASINDA KISKANÇLIK GİRMEMELİ KARDEŞLER BİRBİRİNE SEVGİ BAĞI İLE BAĞLANMALI KARDEŞLER BİRBİRİNİ KORUYUP KOLLAMALI KARDEŞLER BİRBİRLERİ İLE HERŞEYİ PAYLAŞMALI

18


"DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ DERSİ 4. SINIF 6. ÜNİTE AİLE VE DİN pedagojiformasyon.com." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları