Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ. GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GAZİANTEP KALESİ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ. GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GAZİANTEP KALESİ."— Sunum transkripti:

1 GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

2 GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GAZİANTEP KALESİ

3 Rumkale GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

4 GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GAZİANTEP’TEN GENEL BİR GÖRÜNTÜ

5 GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GEZEGENEV İ VE B İ L İ M MERKEZİ

6 GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MASAL PARKI

7 GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PARKANTEP EĞLENCE MERKEZİ

8 GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAKIRCILAR ÇARŞISI

9 GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BEY MAHALLESİ

10 GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ

11 GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BİLGİ İŞLEM SUNUCU YAPISI Windows 2008 Domain Server Mail Server (Linux) Web Server (Linux) Sampaş Server (Oracle) Sampaş Terminal Server (Windows) Spark Messanger Server (Linux) İnternet Server (Linux) Proxy Server (Linux) Storage (Arşiv İçin) Kimlik Paylaşım Server (Windows) Gps Server

12 Gaziantep ilimizin gelişen ve gelişmekte olan bölgeleri daha iyi kavrayabilmek belediye olarak daha kolay müdahalalerde bulunabilmek ve planlamada daha iyi betimleme yapabilmek için 2012 yılında 90100 HA lık alanı kapsayan uydu haritalarımız yenilenmiştir.

13 PLAN VE PROJEMİZDE ALT YAPISININ SAYISAL TEMELİNİ OLUŞTURAN HALİHAZIR HARİTALAR 21.04.2008 TARİHLİ 30700 HA’LIK ALANI KAPSAYAN ORTO FOTO HARİTA YAPIM TEKNİĞİ İLE HAZIRLANMIŞ OLUP, BU HARİTALARA İLAVETEN YERSEL ÖLÇMELERLE BİRLİKTE YAKLAŞIK 40000 HA’LIK ALANI KAPSAYAN HALİHAZIR HARİTALARIMIZ BULUNMAKTADIR.

14 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SINIRLARIMIZ 158000 HA’LIK ALANI KAPSAMAKTA OLUP ŞAHİNBEY ŞEHİTKAMİL VE OĞUZELİ İLÇELERİ OLMAK ÜZERE ÜÇ MERKEZ İLÇEDEN OLUŞMAKTADIR.1/5000 ÖLÇEKLİ NAZIM İMAR PLANI SINIRLARIMIZ 40 BİN HA ALANI KAPLAMAKTA VE SAYISAL HALDE BULUNMAKTADIR.

15 GAZİANTEP İLİMİZİN BÜTÜNÜNÜ OLUŞTURAN 1/100000 ÖLÇEKLİ ÇEVRE DÜZENİ PLANI İL ÖZEL İDARESİ VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİESİNCE HAZIRLANARAK 10/09/2011 TARİHİNDE YÜRÜRLÜĞE GİRMİŞTİR.

16 BUNU TAKİBEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SINIRLARI İÇERİSİNDE 1/25000 ÖLÇEKLİ NAZIM İMAR PLANIMIZ HAZIRLANARAK 16/12/2011 TARİHİNDE YÜRÜRLÜĞE GİRMİŞTİR.

17 İLİMİZİN İLÇE BELEDİYELERİ OLAN ŞAHİNBEY,ŞEHİTKAMİL, OĞUZELİ VE KADASTRO MÜDÜRLÜĞÜNDEN TEMİN ETTİĞİMİZ SAYISAL KADASTRAL VERİLER BULUNMAKTADIR. ANCAK BU VERİLER RESMİ VERİLER OLMAYIP DERLEME TOPLAMA VERİLER OLUP GÜNCELLİKTEN UZAKTIR.

18 ŞAHİNBEY ve ŞEHİTKAMİL İLÇELERİMİZİN 1/1000 ÖLÇEKLİ SAYISAL PLANLARI PLANLAMA MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE MEVCUTTUR. ANCAK BELEDİYELER ARASINDA ORTAK VERİ TABANI BULUNMADIĞINDAN VE GÜNCELLEMELER TAM OLARAK YAPILAMADIĞINDAN KULLANIMI SAĞLIKLI OLMAMAKTADIR.

19 NASIL BİR CBS TASARIMI OLMALI ★ ÖNCELİKLE KENTTE GÖREV YAPAN TÜM KAMU KURUMLARININ PROTOKOL ÇERÇEVESİNDE İSTENİLEN BİLGİLERİN PLAYLAŞIMINA AÇIK OLMALI ★ GÜNCELLEMENİN ÖN PLANDA OLMASI ★ ULUSAL ve ULUSLAR ARASI STANDARTLAR ÇERÇEVESİNDE OLUŞTURULMALI ★ SİSTEM ALT YAPISININ ULUSAL VERİ TABANINA UYGUN OLMASI ★ TAPU KADASTRO MÜDÜRLÜĞÜ İLE TAKBİS BAĞLANTISI SAĞLANMALI

20 NASIL BİR CBS TASARIMI OLMALI KURUMUZDA CBS/KBS BİLİNCİ YALNIZCA FERDİ ÇALIŞMALAR VE ARAŞTIRMALAR İLE SINIRLIDIR. ÖNCELİKLER CBS/KBS BİLİNCİNİN OLUŞTURULABİLMESİ İÇİN BİR YÖNLENDİRME İLE İLGİLİ BİRİMİN KURULMASI GEREKMEKTEDİR. SORUNLARIN AŞILABİLMESİ İÇİN ÖNCELİKLE İLGİLİ KAMU VE KURUŞLARIN KOORDİNELİ BİR ŞEKİLDE VERİ AKIŞI SAĞLANMALI VE YAPILAN BÜTÜN UYGULAMALARIN GÜNCENLENİP TEK BİR VERİ ALTINDA TOPLANMASI GEREKMEKTEDİR.

21 TEŞEKKÜR EDERİZ…


"GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ. GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GAZİANTEP KALESİ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları