Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Dizi ve ArrayList. Diziler Int sayisalloto = new int[]; String meyveler = new String[]; Sayisalloto.lenght() : dizinin eleman sayisi.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Dizi ve ArrayList. Diziler Int sayisalloto = new int[]; String meyveler = new String[]; Sayisalloto.lenght() : dizinin eleman sayisi."— Sunum transkripti:

1 Dizi ve ArrayList

2 Diziler Int sayisalloto = new int[]; String meyveler = new String[]; Sayisalloto.lenght() : dizinin eleman sayisi

3 Dinamik Diziler ArrayList meyveler = ArrayList () Add() : dinamik diziye eleman ekler Size(): dinamik dizinin eleman sayısını döndürür. Clear():Tüm diziyi siler. Get(indis):Sorgulanan indis numarasındaki ifadeyi döndürür. indexOf(): Dizinin elemanları arasında arama yapmak için kullanılır.Aranan eleman bulunmuş ise bulundugu yerin indisini döndürür. Eleman bulunmamış ise -1 döndürür.

4 Odev 4 Dizi adını parametre olarak alan Diziyaz adlı bir metot yazınız. Bu metot verilen dizi adını ile dizinin elemanlarını ekrana yazdırmalıdır. Bir arraylist oluşturun. – Arraylistin elemanları kullanıcı tarafından girilmeli. – Ekrana diziyi yazdırın – Ekrana dizinin eleman sayısını yazdırın. – Kullanıcının istediği elemanı listeden silmesini sağlayın. – Kullanıcının istediği elemanı ekrana yazdırabilmesini saglayin.


"Dizi ve ArrayList. Diziler Int sayisalloto = new int[]; String meyveler = new String[]; Sayisalloto.lenght() : dizinin eleman sayisi." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları