Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

WİNDOWS GEZGİNİ. WİNDOWS GEZGİNİ NEDİR?? Windows Gezgini Başlat Menüsü, Görev Yöneticisi, Masaüstü ve Dosya Yöneticisi'ni içeren bir Windows hizmetidir.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "WİNDOWS GEZGİNİ. WİNDOWS GEZGİNİ NEDİR?? Windows Gezgini Başlat Menüsü, Görev Yöneticisi, Masaüstü ve Dosya Yöneticisi'ni içeren bir Windows hizmetidir."— Sunum transkripti:

1 WİNDOWS GEZGİNİ

2 WİNDOWS GEZGİNİ NEDİR?? Windows Gezgini Başlat Menüsü, Görev Yöneticisi, Masaüstü ve Dosya Yöneticisi'ni içeren bir Windows hizmetidir. Explorer.exebilgisayarla beraber otomatik olarak başlar ve bütün bu hizmetlerin yürütülmesinden sorumludur.

3 Windows Gezgini hata verdiğinde veya yaptığınız bir değişiklik nedeniyle bilgisayarı yeniden başlatmanız gerektiğinde yeniden başlatmayı beklerken vakit kaybetmek yerine Windows Gezgini'ni yeniden başlatmak size zaman kazandıracak ve kolaylık sağlayacaktır.

4 Program kurma ve Windows güncellemelerinden sonra bu yöntemi kullanmayınız.Bu durumlarda bilgisayarı yeniden başlatmak gerekmektedir

5 WİNDOWS GEZGİNİNİ SONLANDIRMA 1- Windows Gezgini'ni alttaki yöntemlerden birini kulla narak kapatın; "Başlat Menüsü" nü açıp "Ctrl+Shift" e basılı tutarken boş bir alana sağ tıklayın. "Ctrl+Shift" i bırakıp "Gezginden Çık" a tıklayın

6 DİĞER BİR YÖNTEM Görev çubuğuna sağ tıklayın ve Görev Yöneticisi'ni başlat deyin. İşlemler sekmesini açın ve "explorer.exe"ye sağ tıklayıp "Görevi Sonlandır" deyin.

7

8 WİNDOWS GEZGİNİNİ BAŞLATMA Windows Gezgini'ni başlatın; Ctrl+Shift+Esc'ye basarak Görev Yöneticisi'ni açın. Üstteki sütundan "Dosya" ya tıklayıp "Yeni Görev (Çalıştır...)" ı seçin. Açılan pencereye "explorer.exe" yazıp "Tamam" deyin.

9


"WİNDOWS GEZGİNİ. WİNDOWS GEZGİNİ NEDİR?? Windows Gezgini Başlat Menüsü, Görev Yöneticisi, Masaüstü ve Dosya Yöneticisi'ni içeren bir Windows hizmetidir." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları