Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Şifalı Bitkiler Healing plants A Deep Approach to Turkish Teaching and Learning Wisconsin Center for Education Research, University of Wisconsin-Madison.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Şifalı Bitkiler Healing plants A Deep Approach to Turkish Teaching and Learning Wisconsin Center for Education Research, University of Wisconsin-Madison."— Sunum transkripti:

1 Şifalı Bitkiler Healing plants A Deep Approach to Turkish Teaching and Learning Wisconsin Center for Education Research, University of Wisconsin-Madison Module 7: Health By Esra Alagöz

2 Maydanoz / Parsley Maydanoz bir A vitamini kaynağı olduğu için görme gücünü arttırmaya yardımcıdır. Maydanoz bir A vitamini kaynağı olduğu için görme gücünü arttırmaya yardımcıdır. Kanı temizler, kansızlığa iyi gelir. Kanı temizler, kansızlığa iyi gelir. Yara, kesik ve morartıları iyileştirir. Yara, kesik ve morartıları iyileştirir. Cilde ve saç dökülmelerine iyi gelir. Cilde ve saç dökülmelerine iyi gelir.

3 Dereotu/ Dill Uyku problemlerini düzenlemekte rahatlatıcı etkisi vardır. Uyku problemlerini düzenlemekte rahatlatıcı etkisi vardır. Hazmı kolaylaştırdığı, mideyi rahatlattığı ve sinirleri güçlendirdiği bilinmektedir. Hazmı kolaylaştırdığı, mideyi rahatlattığı ve sinirleri güçlendirdiği bilinmektedir. Yapılan çalışmalar kan basıncını ve kolesterolü düşürdüğünü göstermektedir. Yapılan çalışmalar kan basıncını ve kolesterolü düşürdüğünü göstermektedir.

4 Adaçayı / Sage Adaçayı sıkça içildiğinde tüm bedeni güçlendirir, kalp krizi tehlikesini azaltır. Adaçayı sıkça içildiğinde tüm bedeni güçlendirir, kalp krizi tehlikesini azaltır. Dişeti çekilmesine ve kanamasına karşı da başarıyla kullanılabilir. Dişeti çekilmesine ve kanamasına karşı da başarıyla kullanılabilir.

5 Isırgan otu /Stinging nettle Boğaz ağrılarına iyi gelir. Boğaz ağrılarına iyi gelir. Eller bu çayla yıkanırsa güzelleştirir. Eller bu çayla yıkanırsa güzelleştirir. Saçları canlandırır, kepeği giderir. Saçları canlandırır, kepeği giderir.

6 Gül suyu/ Rose water Deriye canlılık kazandırır, gerginleştirir, çok iyi bir toniktir. Deriye canlılık kazandırır, gerginleştirir, çok iyi bir toniktir.

7 Kaynaklar/ Resources http://www.kadinlarkulubu.com/bitki-sozlugu/35099-maydanozun- faydalari-kullanildigi-alanlar.html http://www.kadinlarkulubu.com/bitki-sozlugu/35099-maydanozun- faydalari-kullanildigi-alanlar.html http://www.kadinlarkulubu.com/bitki-sozlugu/35099-maydanozun- faydalari-kullanildigi-alanlar.html http://www.kadinlarkulubu.com/bitki-sozlugu/35099-maydanozun- faydalari-kullanildigi-alanlar.html http://www.milliyet.com.tr/Yazar.aspx?aType=YazarDetayArsiv&ArticleID =1047222&AuthorID=201&b=Maydanozun%20faydalari&a=Prof.Dr.%20%C4 %B0brahim%20Adnan%20Sara%C3%A7o%C4%9Flu http://www.milliyet.com.tr/Yazar.aspx?aType=YazarDetayArsiv&ArticleID =1047222&AuthorID=201&b=Maydanozun%20faydalari&a=Prof.Dr.%20%C4 %B0brahim%20Adnan%20Sara%C3%A7o%C4%9Flu http://www.milliyet.com.tr/Yazar.aspx?aType=YazarDetayArsiv&ArticleID =1047222&AuthorID=201&b=Maydanozun%20faydalari&a=Prof.Dr.%20%C4 %B0brahim%20Adnan%20Sara%C3%A7o%C4%9Flu http://www.milliyet.com.tr/Yazar.aspx?aType=YazarDetayArsiv&ArticleID =1047222&AuthorID=201&b=Maydanozun%20faydalari&a=Prof.Dr.%20%C4 %B0brahim%20Adnan%20Sara%C3%A7o%C4%9Flu http://www.bugun.com.tr/haber-detay/94010-bu-bitkinin-cayi-her-derde- deva-haberi.aspx http://www.bugun.com.tr/haber-detay/94010-bu-bitkinin-cayi-her-derde- deva-haberi.aspx http://www.bugun.com.tr/haber-detay/94010-bu-bitkinin-cayi-her-derde- deva-haberi.aspx http://www.bugun.com.tr/haber-detay/94010-bu-bitkinin-cayi-her-derde- deva-haberi.aspx


"Şifalı Bitkiler Healing plants A Deep Approach to Turkish Teaching and Learning Wisconsin Center for Education Research, University of Wisconsin-Madison." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları