Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Arılarla Çalışırken.... Dikkat Edilmesi Gerekenler... Arıların uçuşta olduğu ılık güneşli günde koloni açılmalıdır. Temiz ve açık renkli giyecekler giyilmelidir.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Arılarla Çalışırken.... Dikkat Edilmesi Gerekenler... Arıların uçuşta olduğu ılık güneşli günde koloni açılmalıdır. Temiz ve açık renkli giyecekler giyilmelidir."— Sunum transkripti:

1 Arılarla Çalışırken...

2 Dikkat Edilmesi Gerekenler... Arıların uçuşta olduğu ılık güneşli günde koloni açılmalıdır. Temiz ve açık renkli giyecekler giyilmelidir. Maskesiz olarak arılara yaklaşmamalıdır. Kovana yaklaşmadan önce körük yakılmış olmalıdır.

3 Dikkat Edilmesi Gerekenler... Tezek, temiz paçavra, kuru çalı, talaş gibi malzemeler yakıt olarak kullanılmalıdır. Körüğün çalışırken alev veya kıvılcım çıkarmamasına dikkat edilmelidir. Arılarla çalışırken kenarda durulmalı ve giriş deliğinin önü kapatılmamalı, güneş arkaya alınmalıdır.

4 Dikkat Edilmesi Gerekenler... Kovan açılmadan giriş deliğinden duman verilerek arıların sakinleştirilmesi sağlanmalıdır. Ana arının ikinci çerçevede olma ihtimali az olduğu için önce ikinci çerçeveyi çıkarmalı sonra diğer çerçeveler alınıp incelenmelidir. Hızlı hareketler arıların saldırma ve sokmasına neden olacağından yavaş çalışılmalıdır.

5 Dikkat Edilmesi Gerekenler... Arılık içerisinde el kol hareketleri yapılmamalıdır. Parfüm gibi kokular dökülerek arılık içerisine girilmemeli ve kovan kontrolü yapılmamalıdır. Yağmacılığa meydan vermemek için ballı petekler dışarıda bırakılmamalı veya unutulmamalıdır. Şuruplama yapılırken şurubun etrafa dökülmemesine dikkat edilmelidir.

6 Arılara Maskesiz Yaklaşılmamalı!

7 Körüksüz Kovan Açılmamalı!

8 El Demirsiz Kovan Açılmamalı!

9 Parfüm Dökünerek Kovan Açılmamalı!

10 Dağınık Çalışılmamalı!

11 Kovanlar Canlılardan Uzak Olmalı !

12 Arılara Şaka Yapılmamalı !

13 T e ş e k k ü r l e r


"Arılarla Çalışırken.... Dikkat Edilmesi Gerekenler... Arıların uçuşta olduğu ılık güneşli günde koloni açılmalıdır. Temiz ve açık renkli giyecekler giyilmelidir." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları