Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

1 Çocuk babasına sorar „ Baba, politika gerçekten nedir ?“

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "1 Çocuk babasına sorar „ Baba, politika gerçekten nedir ?“"— Sunum transkripti:

1 1 Çocuk babasına sorar „ Baba, politika gerçekten nedir ?“

2 2 Baba şöyle der Bak oğlum, ben eve para getiriyorum, öyleyse ben bir Kapitalistim Bak oğlum, ben eve para getiriyorum, öyleyse ben bir Kapitalistim

3 3 Baba şöyle der Bak oğluml, ben eve para getiriyorum, öyleyse ben bir Kapitalistim. Bak oğluml, ben eve para getiriyorum, öyleyse ben bir Kapitalistim. Annen parayı yönetir, öyleyse o da Hükümettir. Annen parayı yönetir, öyleyse o da Hükümettir.

4 4 Baba şöyle der Bak oğlum, ben eve para getiriyorum, öyleyse ben bir Kapitalistim. Bak oğlum, ben eve para getiriyorum, öyleyse ben bir Kapitalistim. Annen parayı yönetir, öyleyse o da Hükümettir. Annen parayı yönetir, öyleyse o da Hükümettir. Deden, paranın doğru idare edilip edilmediğine dikkat eder, öyleyse o da Sendikadır. Deden, paranın doğru idare edilip edilmediğine dikkat eder, öyleyse o da Sendikadır.

5 5 Baba şöyle der Bak oğlum, ben eve para getiriyorum, öyleyse ben bir Kapitalistim. Bak oğlum, ben eve para getiriyorum, öyleyse ben bir Kapitalistim. Annen parayı yönetir, öyleyse o da Hükümettir. Annen parayı yönetir, öyleyse o da Hükümettir. Deden, paranın doğru idare edilip edilmediğine dikkat eder, öyleyse o da Sendikadır. Deden, paranın doğru idare edilip edilmediğine dikkat eder, öyleyse o da Sendikadır. Hizmetçi kız ise işci sınıfıdır. Hizmetçi kız ise işci sınıfıdır.

6 6 Baba şöyle der Bak oğlum, ben eve para getiriyorum, öyleyse ben bir Kapitalistim. Bak oğlum, ben eve para getiriyorum, öyleyse ben bir Kapitalistim. Annen parayı yönetir, öyleyse o da Hükümettir. Annen parayı yönetir, öyleyse o da Hükümettir. Deden, paranın doğru idare edilip edilmediğine dikkat eder, öyleyse o da Sendikadır. Deden, paranın doğru idare edilip edilmediğine dikkat eder, öyleyse o da Sendikadır. Hizmetçi kız ise işci sınıfıdır. Hizmetçi kız ise işci sınıfıdır. Bizlerin ise tek hedefi vardır, senin rahatlığın. Dolayısı ile sende Halksın. Ve sargı bezi içinde yatan küçük kardeşin ise Gelecektir. Bizlerin ise tek hedefi vardır, senin rahatlığın. Dolayısı ile sende Halksın. Ve sargı bezi içinde yatan küçük kardeşin ise Gelecektir.

7 7 Oğlum anlayabildin mi ? Oğlum anlayabildin mi ?

8 8 Çocuk düşünür ve babasına bu gece anlattıklarının üzerinde düşüneceğini söyler. Çocuk düşünür ve babasına bu gece anlattıklarının üzerinde düşüneceğini söyler.

9 9 Gece yarısı çocuk uyanır. Çünkü küçük kardeşi sargısına pislemiştir ve bağırmaktadır.

10 10 Ne yapacağını bilemeyen çocuk, anne ve babasının yatak odasına gider.

11 11 Annesi yalnız ve derin bir şekilde yatmaktadır, öyle ki onu uyandıramaz.

12 12 Böylece hizmetçi kızın odasına gider. Bakar ki babası hizmetçi kızla yataktadır. Dedesi de pencereden gizlice onları seyretmektedir !!!

13 13 Hepsi öyle meşguldürler ki, çocuğun orada olduğunun farkına bile varmazlar.

14 14 Çocuk hiçbir şey yapamadan yatağına geri döner.

15 15 Ertesi sabah, baba çocuğuna kendince politikanın ne olduğunu anlatmasını ister.

16 16 „ EVET“ diye cevaplar çocuk

17 17 Kapitalizm işci sınıfını kötüye kullanıyor. Kapitalizm işci sınıfını kötüye kullanıyor.

18 18 Kapitalizm işci sınıfını kötüye kullanıyor. Kapitalizm işci sınıfını kötüye kullanıyor. Sendika bunu seyrediyor. Sendika bunu seyrediyor.

19 19 Kapitalizm işci sınıfını kötüye kullanıyor. Kapitalizm işci sınıfını kötüye kullanıyor. Sendika bunu seyrediyor. Sendika bunu seyrediyor. Bu arada hükümet uyuyor Bu arada hükümet uyuyor

20 20 Kapitalizm işci sınıfını kötüye kullanıyor. Kapitalizm işci sınıfını kötüye kullanıyor. Sendika bunu seyrediyor. Sendika bunu seyrediyor. Bu arada hükümet uyuyor. Bu arada hükümet uyuyor. Halk ise dikkate alınmıyor. Halk ise dikkate alınmıyor.

21 21 Kapitalizm işci sınıfını kötüye kullanıyor. Kapitalizm işci sınıfını kötüye kullanıyor. Sendika bunu seyrediyor. Sendika bunu seyrediyor. Bu arada hükümet uyuyor. Bu arada hükümet uyuyor. Halk ise dikkate alınmıyor. Halk ise dikkate alınmıyor. Ve gelecek bokun içinde yatıyor. Ve gelecek bokun içinde yatıyor.

22 22 Politika budur


"1 Çocuk babasına sorar „ Baba, politika gerçekten nedir ?“" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları