Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Fellow Tezgahının Tanımı: Bu özel diş açma tezgahına “Dişli Çark Planyası” da denir. Azdırma tezgahlarında dişlinin tam olarak açılabilmesi için çakının.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Fellow Tezgahının Tanımı: Bu özel diş açma tezgahına “Dişli Çark Planyası” da denir. Azdırma tezgahlarında dişlinin tam olarak açılabilmesi için çakının."— Sunum transkripti:

1 Fellow Tezgahının Tanımı: Bu özel diş açma tezgahına “Dişli Çark Planyası” da denir. Azdırma tezgahlarında dişlinin tam olarak açılabilmesi için çakının dişli taslağından tam olarak çıkması gerekir. Bu durum özellikle faturalı parçalara dişli açarken mümkün olmayabilir. Faturalı dişli taslaklarının açılması için fellow dişli tezgahları kullanılır. FELLOW TEZGAHI İLE DİŞLİ AÇMAK

2 AZDIRMA TEZGAHI İLE DİŞLİ AÇMAK

3 Fellow Tezgahının Çalışma Prensibi Tezgaha bağlanan kesici takıma kesme yapabilmesi için ileri-geri ve çevresel hareket verilir. Kesme sırasında kesici takım kendi ekseni etrafında döner. Şekilde, kesici takım ok yönünde aşağı inerek bir planya gibi çalışır. Kesici takım yukarı çıkarken sürtünmemek için geriye kaçar.

4 AZDIRMA TEZGAHI İLE DİŞLİ AÇMAK Fellow Tezgah Çakıları


"Fellow Tezgahının Tanımı: Bu özel diş açma tezgahına “Dişli Çark Planyası” da denir. Azdırma tezgahlarında dişlinin tam olarak açılabilmesi için çakının." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları