Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Bal Hasadı. Bal Hasat Dönemi  Bölgeler göre değişmekle birlikte genelde Eylül ayı içerisinde yapılır.  Gerektiği durumlarda yılda birkaç defa ve farklı.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Bal Hasadı. Bal Hasat Dönemi  Bölgeler göre değişmekle birlikte genelde Eylül ayı içerisinde yapılır.  Gerektiği durumlarda yılda birkaç defa ve farklı."— Sunum transkripti:

1 Bal Hasadı

2 Bal Hasat Dönemi  Bölgeler göre değişmekle birlikte genelde Eylül ayı içerisinde yapılır.  Gerektiği durumlarda yılda birkaç defa ve farklı zamanlarda da hasat yapılabilir.

3 Bal Hasat Zamanı Peteğin 2/3’ü sırlandığı zaman petekler hasada gelmiş demektir. Erken hasat edilen ballarda su oranı yüksek olacağı için balın kalitesi düşecek ve balda bozulma olacaktır.

4 Bal Hasadı Hasat edilen ballar süzme veya petekli olarak pazara sunulabilirler. Süzülen petekler tekrar kovanlara geri verilerek arıların temizlemeleri sağlanır.

5 Bal Hasadı Çalışmaları

6 Körüğün Yakılması

7 Maskenin Giyilmesi

8 Kovana Duman Verilmesi

9

10 Peteklerin Alınması

11

12

13 Sırların Alınması

14 Süzme Makinesine Yerleştirme

15 Balın Süzülmesi

16 Süzme İşleminin Bitirilmesi

17 Balın Şişelere Doldurulması

18 Balın Ambalajlanması

19 T e ş e k k ü r l e r...


"Bal Hasadı. Bal Hasat Dönemi  Bölgeler göre değişmekle birlikte genelde Eylül ayı içerisinde yapılır.  Gerektiği durumlarda yılda birkaç defa ve farklı." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları