Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

T.C. Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Ders: İnsan Bilgisayar Etkileşimi Ders Sorumlusu: Doç.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "T.C. Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Ders: İnsan Bilgisayar Etkileşimi Ders Sorumlusu: Doç."— Sunum transkripti:

1 T.C. Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Ders: İnsan Bilgisayar Etkileşimi Ders Sorumlusu: Doç. Dr. Hakan TÜZÜN Arş. Gör. Sinan KESKİN Hazırlayanlar: Ferhat KONCA, H. Fethi KESİCİ, Fatma SAVAŞ, Yasemin KAHRAMAN, Fatma BAYDAR, Duygu DÖMEN, Merve KARACA Bahar Dönemi, Ankara, 2014

2 Consumer Electronics Show

3 CES CES (Consumer Electronics Show) her yıl ocak ayında Las Vegas, Nevada'da Consumer Electronics Association tarafından düzenlenen tüketici elektroniği fuarıdır.

4 CES CES (Consumer Electronics Show) günümüzde birçok önemli marka yeni ürün ve teknolojilerinin ilk tanıtımlarını gerçekleştiriyor. 2014 CES tanıtımlarına göz atalım.

5 Kıvrımlı Telefon LG'den kıvrımlı telefon modeli G Flex ile dikkatlari üzerine çekti. 177 gr ağırlığa 6 inç 720 kavisli OLED ekrana 4 çekirdekli işlemci, 13 megapiksel kameraya sahiptir.

6 Şarj Çanağı CES’de en fazla ses getiren teknolojilerden biri de Intel firmasının Smartbowl ismiyle tanıttığı Akıllı Çanaktır. Bu kase ile tabletinizi, telefonunuzu, iPod’unuzu şarj edebilirsiniz. Böylece kabloyla uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz.

7 Şarj Kılıfı Enerplex şirketinin ürettiği bu telefon kılıfı ile güneş enerjisi yoluyla telefonunuzu şarj edebiliyorsunuz. Bu nasıl mı oluyor? Kılıfın üzerine yer alan güneş panelleri sayesinde oluyor.

8 Akıllı Kıyafet Bu giyilebilen akıllı kıyafet ile bebeğinizin gece boyunca ateşini, kalp ritmini, nefes alış- verişini ölçer bebeğinizi kontrol eder. Anormal bir durum olduğunda ise ebeveynlere uyarı mesajı gönderir.

9 Akıllı Kulaklık Intel’in geliştirdiği bu kulaklık sayesinde kalp ritminize uygun müzik parçalarını çalıyor. (hareketli, yavaş,….)

10 Audi’den Sanal Kokpit

11 Suya Dayanıklı Hoparlör NYNE firması suya dayanıklı NYNE Aqua adındaki kablosuz hoparlörünü CES 2014’te tanıttı.bu cihaz 1 metre su derinliğinde 30 dakika boyunca sorun yaşamadan kalabilecek kapasiteye sahip. Ayrıca Bluetooth 4.0 teknolojisi ile çevresinden 10 metre ötesinden kablosuz olarak kullanılabiliyor.

12 Suya Dayanıklı Hoparlör

13 ZTE Grand S II 5.5 inç'lik bir ekrana sahiptir ve 2.3 GHz saat hızında çalışmaktadır. 8 mega piksel kamerasıyla yüksek kalitede fotoğraflar çekebilmektedir. Birden fazla kişinin ses tonunu kaydederek bu kişilerin sesleriyle telefonlarına erişmesine olanak vermektedir. Sesli komutla fotoğraf çekebilmekte mümkündür.

14 Samsung "akıllı ev"in peşinde Samsung Smart Home platformu, smart TV'leri, beyaz eşyaları ve akıllı telefonları birbirine bağlıyor, tek bir uygulama üzerinden hepsini yönetmemize izin veriyor.

15 Samsung ‘dan dev tablet Galaxy Note Pro 12.2, 12.2 inç'lik dev bir ekrana sahiptir ve 2560x1600 piksel ekran çözünürlüğüne ulaşabilmektedir. 32 ile 64 GB'lık hafızalara sahiptir. 7.95 mm kalınlığındadır ve ağırlığı 750 gramı geçmemektedir.

16 Havadan Yüksek Çözünürlüklü Fotoğraflar DJI firmasının yeni insansız hava aracı DJI Phantom 2 Vision 25 dakika boyunca iPhone kumandasıyla uçuş yapıp 14 mega piksellik kamerasıyla yüksek çözünürlüklü fotoğraf çekimi yapabilmektedir.

17 Kaynakça http://tr.wikipedia.org/wiki/Consumer_Electronics_S how http://tr.wikipedia.org/wiki/Consumer_Electronics_S how http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/galeridetay/77690/2/ 2/ces-2014e-damgasini-vuran-teknolojik-oyuncaklar http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/galeridetay/77690/2/ 2/ces-2014e-damgasini-vuran-teknolojik-oyuncaklar cesweb.org chip.com.tr technopat.net


"T.C. Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Ders: İnsan Bilgisayar Etkileşimi Ders Sorumlusu: Doç." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları