Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümünün asıl amacı : İyi ve etkili bir vatandaş yetiştirmektir. Bunun yanında Sosyal Bilgiler toplumsal olay ve olgular.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümünün asıl amacı : İyi ve etkili bir vatandaş yetiştirmektir. Bunun yanında Sosyal Bilgiler toplumsal olay ve olgular."— Sunum transkripti:

1 Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümünün asıl amacı : İyi ve etkili bir vatandaş yetiştirmektir. Bunun yanında Sosyal Bilgiler toplumsal olay ve olgular arasında bağlantı kurarak ve bütün bilimlerden yararlanarak hareket eder.

2 Toplum bilinci oluşturarak insanlara vatan ve millet sevgisini empoze etmeye çalışır. Hukuk kurallarının herkes için geçerliliğini ve yaptırım gücünün olduğunu anlatmaya çalışır.

3 Sosyal Bilgilerin bir diğer amacı ise kültür devamlılığını sağlayarak gelecek kuşağa miras bırakmaktır. Sosyal Bilgiler bilimsel ve nesnel kaynaklardan faydalanarak geçerliliğini sağlar.


"Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümünün asıl amacı : İyi ve etkili bir vatandaş yetiştirmektir. Bunun yanında Sosyal Bilgiler toplumsal olay ve olgular." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları