Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Dizayn: Yuli Weston KEDİ EVİ. SED’in “ONLAR Bizim Kedilerimiz” Projesi kapsamında geliştirdiği bu kedi evleri çok az bir masrafla yapılabilmekte ve bütün.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Dizayn: Yuli Weston KEDİ EVİ. SED’in “ONLAR Bizim Kedilerimiz” Projesi kapsamında geliştirdiği bu kedi evleri çok az bir masrafla yapılabilmekte ve bütün."— Sunum transkripti:

1 Dizayn: Yuli Weston KEDİ EVİ

2 SED’in “ONLAR Bizim Kedilerimiz” Projesi kapsamında geliştirdiği bu kedi evleri çok az bir masrafla yapılabilmekte ve bütün bir kış dayanabilmektedirler. Eğer yağmur ve kardan korunmalı yerlere yerleştirirseniz, daha da uzun zaman kullanılabilirler. Gazete çok iyi izolasyon sağlamakta ve dışarıdan kedilerin taşıdığı ıslaklığı emmektedir. Kapının kenarda ve yüksekte olması, soğuk havanın direkt kedinin vücudu ile temasını engellemektedir. Su geçirmezlik için sarma ve bantlama aşamasında iki çift elin çalışması işi çok daha kolaylaştırmaktadır. Bir evin yapılması yaklaşık bir saat almaktadır. Koli bandını evin dayanıklı olması açısından bol bol kullanmaktan kaçınmayın ve elinizin altında bol miktarda bulunsun. Kutuların siyah battal, parlak olmayan torba ile kaplanması onların göze fazla çarpmamasını sağlar. Eğer balkon altı gibi bir yer imkanı yoksa, bitkilerin arasına ve, veya alçak ağaçların altına koymaya özen gösterin.

3 Kalın ve sağlam karton kutu Bol gazete Kalın Battal Çöp Torba Şeffaf Band Her tarafından 3-5cm boşluk kalabilecek boyda daha küçük sağlam kutu GEREKLi MALZEMELER

4 Katlanmış gazeteleri kolinin alt kısmına 3-4 sıra üst üste yerleştirin

5 Küçük koliyi büyük kolinin içine koyun

6 Gazeteleri katlanmış olarak iki kutu arasına dört tarafına sıkıca yerleştirin

7 Küçük kutunun bir küçük kapağını içine katlayın ve sıkıca bantlayın

8 Küçük kutunun katlanmış büyük kapağının kenarından, bir kedinin geçebileceği büyüklükte bir kısmı kesin

9 Küçük kutunun kapaklarını görüldüğü gibi bantlayın

10 Büyük kutunun büyük kapağının kenarını görüldüğü gibi kesin Öteki kenarından 1cm kadar keserek kapağı eninden biraz küçültün

11 Kalın battal torbayı açarak, kutunun tümünü sarın ve sıkıca bantlayın. İki kat yaparsanız daha sağlam olacaktır.

12 Kapı olarak açılan bölümün etrafını kesici ile üç kenarından kesin Kapağın etrafını ve kesilmiş kısımları bant ile iyice sarın.

13 Kapının etrafı, resimlerde görüldüğü gibi, bant ile iyice sarılsın.

14 Gazeteleri 2-3cm kalınlığında boyuna kesin ve kutunun içini bolca doldurun.

15 Evin içine, kapısından girecek büyüklükte, kapının bulunduğu tarafa ağır bir taş koyun. Bu kutunun devrilmesini engeller.

16 Bu kedi evi iki kediyi kolayca barındırır. Üstüne belediyenizin onayını gösteren, suya dayanıklı, kendinden yapışkanlı etiketi yapıştırın.

17 “Onlar Bizim Kedilerimiz” PROJESİ

18 Önemli Notlar 1.“Kedi Evi”ni, balkon altı gibi, yağmurdan koruyabileceğiniz bir yere koyun. Altına bir sebze kasası veya toprakla temasını azaltacak bir cisim yerleştirin. 2.Kedi kapısını rüzgardan korumak için, duvara doğru çevirin ve duvarla ev arasında, kedinin rahatla içeri girebileceği kadar bir ara bırakın. 3.Bilhassa çok yağışlı havalardan sonra, elinizi evin içine sokarak gazete kırpıntılarını kontrol edin. Eğer ıslanmışlarsa, yenileri ile değiştirin. 4. Bu boy ev, iki kediyi rahatca barındırır.


"Dizayn: Yuli Weston KEDİ EVİ. SED’in “ONLAR Bizim Kedilerimiz” Projesi kapsamında geliştirdiği bu kedi evleri çok az bir masrafla yapılabilmekte ve bütün." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları