Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

EREN TALU MANSUR YILDIRIM.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "EREN TALU MANSUR YILDIRIM."— Sunum transkripti:

1 EREN TALU MANSUR YILDIRIM

2 EREN TALU KİMDİR. Mimar bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir
EREN TALU KİMDİR ? Mimar bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir.Anne, baba , kardeş mimardır.Ailesi sayesinde iyi bir mimarlık eğitimi almıştır.Ayşe arman ile yaptığı bir röportajda şöyle söylemiştir ‘Evimizin salonu mimarlık bürosuydu hem ben hem kardeşim aile şirketinin içinde yetiştik.Çizimlerin arasında masaların altında yerde yuvarlandık.’ Mimar Sinan üniversitesi mimarlık bölümünden mezun olmuştur.

3 Eren Talu’nun tasarım anlayışı
Beyaz ve yalın mimar eren taluyu en iyi tanımlar.O binaların yaşadığına ve insanların enerjilerini taşıdığına inanır.Beyaz binalara beyaz imzalar atan beyazların mimarı Eren Talu dingin sakin ve yalın bir insandır.O kendi içinde yarattığı dinginliği ve yakaladığı huzuru yarattığı mekanlara yansıtmak istiyor ve bunuda en iyi bembeyaz, duru gereksiz hiçbir ayrıntı içermeyen son derece geniş alanlar oluşturarak yakalamaya çalışıyor.

4 MİNİMALİST Mİ ? Beyazın yanında bazen siyah, çok nadirde kımızı kullanan Talu, ‘Herkes beni Minimalist olarak adlandırıyor ama ben minimalizm ile ilgili bir kitap dahi okumadım,’diyor. ‘Oysa bu ciddi kuralları olan okuyup bilinmesi gereken bir akım ben içimden gelenleri doğru bildiklerimi uyguluyorum.Yalınlığın peşinde gereksiz ayrıntılardan arınmaya çalışıyorum.Bunu da en iyi beyazla yapıyorum.Siyahı kullanmamın da nedeni de beyazın muhteşemliğini unutan insana bunu hatırlatmak.Bence asıl başarı detaysızlıkta gizlidir.’

5 YAPILARINDAN ÖRNEKLER
ADAM İLE HAVVA OTELİ HİLLSİDE SU OTELİ EV OTEL F2 KONUT PROJESİ SEYRANTEPE PROJESİ

6 HİLLSİDE SU OTELİ

7 EV OTEL

8 SEYRANTEPE PROJESİ

9 ADAM & EVE (ADEM İLE HAVVA OTELİ)
En seksi otel sloganıyla 100 milyon dolarlık yatırımla Antalya belekte 2006 yılında ağustos ayında açılmıştır.Yeryüzü cenneti olarak dizayn edilen otel 100 bin metrekare alana oturtulmuş,denize sıfır konumlandırılmıştır.

10 Ormanlık alan içindeki otelin beton yığını gibi
görünmemesi doğayla bütünleşmesi için epey emek verilmiştir.Dış cephe tamamen uzaktan sarmaşık izlenimi veren yeşil bir malzeme ile kaplanmıştır.

11 Otelin konseptini beyaz ayna ve cam oluşturuyor.
Beyaz ile yeryüzü cenettinin ‘saflığı’, ayna ile asla asla ‘yalınız’ kalmayacağınız, cam ile ‘yaşamsal zenginliği görme arzusu’ sembolize ediliyor.

12 Otelin girişinden itibaren her yer tavana kadar
ayna kaplı.Başınızı nereye çevirseniz her açıdan kedinizi görüyorsunuz.Ayna oyunlarıyla sonsuzmuş gibi görünen bir koridor cehennemi temsil ediyor.

13 Odalar ise cenneti temsil ediyor.Beyaz cennetin
dört bir yanı tavana kadar sonsuzluk hissi veren aynalarla kaplı.Beyaz ağırlıklı yalın bir atmosver minimal çizgiler mekanda ağırlıklı olarak görülüyor.

14 Her şeyde olağanüstü estetik olan odanın
güzellikleri bununla sınırlı değil.En büyük sürpriz elinizdeki kumanda ile odanın rengini maviden yeşile, sarıdan kırmızıya farklı renk alternatiflerine dönüştürebiliyorsunuz.

15 BARLAR

16 RESTORANTLAR

17 ALDIĞI ÖDÜLLER DÜNYANIN EN İYİ DİZAYN OTELİ 2007,2008 AVRUPANIN EN İYİ DİZAYN OTELİ 2009,2010 AVRUPANIN EN İYİ COUPLE RESORT OTELİ TÜRKİYENİN EN İYİ OTELİ ÖDÜLÜ 2009,2010 LUXURY COASTAL HOTEL 2009 BEST M.İ.C.E OTEL ÖDÜLÜ 2010 RUSSİAN TRAVEL AVARDS 2010

18 NEDEN SÜREKLİ OTEL YAPIYOSUNUZ
NEDEN SÜREKLİ OTEL YAPIYOSUNUZ ? Bu 'otel işi'nin iletişiminin kuvvetli olduğunu fark ettim. İnsanlar gidiyor, kalıyor, yaşıyor ve deniyorlar, tadına bakıyorlar. Mesela bir banka öyle değil, çok kapalı bir olay. Resmi bir düzen var, sadece çalışıyorsunuz ve çıkıp gidiyorsunuz akşam. İnsanların hayatını birinci derecede etkilemiyor ama otel öyle mi? Siz o otelde yatıyorsunuz, soyunuyorsunuz, çıplaksınız, sevişiyorsunuz, o binanın içinde yaşıyorsunuz. Bir ilişki başlıyor, binaya güveniyorsunuz, seviyorsunuz, sevmiyorsunuz, evle karşılaştırıyorsunuz, binaya anlamlar katıyorsunuz. Bunu tuzaklarıyla, kurgusuyla, senaryosunu yazmak bana çok keyif veriyor. Ben yaşamın mimarisini yaptığımı söylüyorum zaten hep, bu doğru. Mimarlar için mimarlık yapmıyorum ben. Mimarların anlayacağı detaylarla, mimari yarışma ana fikriyle bina yapmak başka bir şey. İnsanlar için bina yapıyorum. İnsan ilişkileri, tasarımlarda en önemli başlangıç noktam.

19 Kaynakça www.radikal.com.tr arsiv.sabah.com.tr www.adamevehotels.com
yavuzcekirge.blogspot.com ucanmarti.blogspot.com


"EREN TALU MANSUR YILDIRIM." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları