Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

LEYLEKLERİN HAYATI.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "LEYLEKLERİN HAYATI."— Sunum transkripti:

1 LEYLEKLERİN HAYATI

2 LEYLEKLERİN HAYATI Leylek kanatlarının uç kısmı siyah olur, bacakları ve gagası kırmızıdır. Avrupa, Asya ve Kuzey Afrika'da yaşar, kışın tropikal Afrika' ya ve Hindistan'a göçer. Eskiden daha yaygın olan bu kuş beslenme alanı olan bataklıkların kurutulması yüzünden birçok bölgede görünmez oldu, çünkü leyleğin yediği küçük kemirgenlerin, sürüngen ve kurbağaların çoğu bataklıklarda veya civarında yaşar. iconia alba) beyaz tüylüdür, yalnız

3 Leylek yuvasına daima ağaçların bacaların üstüne, evlerin damına yapar, insanlarla birarada bulunmaya alışır. Her yerde himaye edilir. Kara Leylek (C. nigra) madeni yansımalı esmerimsi siyahtır, aynı bölgelerde yaşar, asıl Leylekten daha az yaygın ama daha yabanidir, ancak ıssız yerlerde görülebilir. Güney Amerika leyleği (C. maguari) asıl leyleğe benzer.

4 Leylek göçücü bir kuştur, Batı avrupa leylekleri İspanya, Fas üstünden, doğu avrupa leylekleri Boğazlar, Anadolu, Filistin, Mısır üstünden Güney Afrika'ya göçerler, çok az bir kısım Batı Afrika'da kışlar. Leylekler Akdeniz üzerinden geçmez Afrika'ya kasım - aralık aylarında ulaşırlar, şubatta kışlama yerinden ayrılır, nisan başına kadar Orta Avrupa'ya taşınırlar, ağustos başından eylüle kadar güneye göç etmeye başlarlar.

5 GÖRSELLERİMİZ

6 Leylekler kurbağa, fare, köstebek, kertenkele, solucan, böcek, balık v
Leylekler kurbağa, fare, köstebek, kertenkele, solucan, böcek, balık v.b yer, yetişkinler yavruları ıslak besinlerle besler, yutaklarında getirdikleri su ile sularlar. Leylek sindiremediği besin artıklarını (kitin, tüy, bitkiler) yumak halinde ağızdan dışarı çıkarır, kemikleri ve balık pullarını sindirir.

7 HAZIRLAYANLAR CEREN BOZ 328 6/A FATMA CEREN YILMAZ 366

8 BİZİ SEYRETİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜREDERİZ


"LEYLEKLERİN HAYATI." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları