Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

MADDENİN HALLERİ KATI SIVI GAZ. Maddenin Katı Hali –Belirli bir şekli ve hacmi vardır. –Atom ve moleküller arası boşluklar çok azdır. –Atom veya moleküllerinde.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "MADDENİN HALLERİ KATI SIVI GAZ. Maddenin Katı Hali –Belirli bir şekli ve hacmi vardır. –Atom ve moleküller arası boşluklar çok azdır. –Atom veya moleküllerinde."— Sunum transkripti:

1 MADDENİN HALLERİ KATI SIVI GAZ

2 Maddenin Katı Hali –Belirli bir şekli ve hacmi vardır. –Atom ve moleküller arası boşluklar çok azdır. –Atom veya moleküllerinde bir düzenlilik vardır.

3 Maddenin Sıvı Hali –Belirli bir şekli yoktur. Bulundukları kabın şeklini alırlar. –Molekül veya atomları katılardan daha düzensiz olup tanecikler arası boşluklar katılardan daha fazladır. –Molekülleri hareketlidir.

4 Maddenin Gaz Hali Atom veya molekülleri arasında boşluklar çok fazladır. Gaz tanecikleri düzensiz hareket ederler. Gaz tanecikleri homojen olarak karışırlar. Bulundukları kabın şeklini alırlar.

5 Sıvıların belli bir şekli yoktur. Konuldukları kabın şeklini alırlar.

6 Katıların belli bir şekli vardır.

7 Küçük taneli katıların bazıları sıvılar gibi akma özelliğine sahiptir.

8 Küçük taneli katılar sıvılar gibi bulundukları kabın şeklini alırlar. Kaplardaki kırmızı biber kabın şeklini almıştır.

9 Gazlar yayılma özelliğine sahiptir.

10 Gazlar bulundukları ortamda yayılırlar. Parfüm sıkıldıktan sonra buharlaşır.

11 HAZIRLAYAN : FATİH BUĞRA YILDIZ


"MADDENİN HALLERİ KATI SIVI GAZ. Maddenin Katı Hali –Belirli bir şekli ve hacmi vardır. –Atom ve moleküller arası boşluklar çok azdır. –Atom veya moleküllerinde." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları