Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

TEKNOLOJİ VE TASARIM KURGU KUŞAĞI DÜŞÜNCELERİMİZİ NASIL KORUYALIM? İBRAHİM HAKKI ERDURAN 8-D 596.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "TEKNOLOJİ VE TASARIM KURGU KUŞAĞI DÜŞÜNCELERİMİZİ NASIL KORUYALIM? İBRAHİM HAKKI ERDURAN 8-D 596."— Sunum transkripti:

1 TEKNOLOJİ VE TASARIM KURGU KUŞAĞI DÜŞÜNCELERİMİZİ NASIL KORUYALIM? İBRAHİM HAKKI ERDURAN 8-D 596

2 Belirlediğim Sorunlar Sabah erken uyanamamak Her yerde ders çalışamamak Ayakların evdeyken üşümesi Karda eldivenlerin ıslanması Giysiler yıkandıktan sonra kurulama ve ütüleme probleminin olması Öğrencilerin çok konuşması

3 Çözmek İstediğim sorun ve Problem Sabah erken uyanamamak

4 Belirlediğim sorunun Detaylı Açıklaması Sabahleyin çalar saat çalsa bile insanlardan bazıları uyanamaz.Bunlardan biri de benim.O kişinin uyanması için birisinin onu uyandırması,bomba patlaması veya deprem olması gerekiyor.Uyanmak için Farklı bir sistem geliştirdim.

5 Belirlediğim sorunun Çözüm Önerileri Saatin daha fazla ses çıkarmasını sağlamak. Yatağı titretecek bir sistem kurmak Her gün birisine bizi uyandırmasını söylemek. Üstümüze su dökülmesini istemek Daha önce yapılmamış bir saat yapmak ve o saate bağlı üstümüze su fışkırtılması.

6 Belirlediğim soruna yönelik gerçekleştirmek istediğim önerim Yatağı titretecek bir sistem kurmak

7 Belirlediğim sorunun çözümüne ait öneriyi seçme gerekçem Bu öneriyi diğerlerinden daha iyi buldum ve bu aklıma daha çok yattı.

8 Belirlediğim sorunun Çözüme Yönelik Araştırma Sonuçlarım YAY Yay, helezonik şekli sebebiyle esnekliği arttırılmış ve darbelere karşı korunmayı sağlayan metal bir araçtır. Yay, bir metal telin bir çubuğa spiral şeklinde sarılmasıyla elde edilir. Yayı günlük hayatta birçok alanda kullanırız. Taşıtların amortisör sistemlerinde, yataklarda, dinamometrede hatta bazı yüksek binaların temellerinde kullanılır. Ani basıncı yumuşatmak gereken her yerde kullanılır.

9 SONUÇ:.PROJEDE YAY KULLANMAMAK İÇİN BİR SEBEB YOK VE YAYLAR UYGUNDUR.

10 ÇİZİM

11 Projeme ait isimler UYANDIRICI UYANMATİK HADİKALK

12 Projeme ait belirlediğim isim UYANMATİK

13


"TEKNOLOJİ VE TASARIM KURGU KUŞAĞI DÜŞÜNCELERİMİZİ NASIL KORUYALIM? İBRAHİM HAKKI ERDURAN 8-D 596." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları