Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

FAT İ H KOLEJ İ 1982 AVCILAR FAT İ H İ LKÖ Ğ RET İ M OKULU

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "FAT İ H KOLEJ İ 1982 AVCILAR FAT İ H İ LKÖ Ğ RET İ M OKULU"— Sunum transkripti:

1 FAT İ H KOLEJ İ 1982 AVCILAR FAT İ H İ LKÖ Ğ RET İ M OKULU ciglik25@hotmail.com

2

3

4 Sevgili öğrenciler, parçaya hazırlık olarak resimleri yorumladıktan sonra, okuyacağınız parçada anlamını bilmediğiniz kelimelerin altını çizerek belirtiniz.

5 ciglik25@hotmail.com

6

7

8

9

10

11

12

13 Başarı Azim İnanç ÖzlemBayrak Vatan Nine Hatun Sütçü İmam Atatürk Türk Okulları Öğretmen Bilim adamı

14 ciglik25@hotmail.com Maraş’ın kurtuluşunda Sütçü İmam Milli Mücadelenin en önde gelen kahramanıydı. Milletimizin bağımsızlığa olan inancı Kurtuluş Savaşı’nı kazandırdı. Yurt dışında Türk okullarındaki kültür ordumuz ülkemiz insanının sıcak yüzünü en güzel şekilde temsil ediyor. M. Kemal’in bağımsızlığa olan inancı hiçbir zaman değişmedi.

15 ciglik25@hotmail.com Öğrenciler tarafından cevaplandırıla cak

16 ciglik25@hotmail.com Afyon M. Kemal 1920 yılında M. Kemalin istasyona geleceği zaman Moralsiz ve üzüntülü M. Kemal’in yakınında buluna birinin hatırası M. Kemal’i karşılamak için

17 ciglik25@hotmail.com

18 Öğrenciler tarafından cevaplandırılacak.

19 ciglik25@hotmail.com Öğrenciler tarafından cevaplandırılacak.

20 ciglik25@hotmail.com Hayır, Çünkü gerçek zaferlere zemin hazırlayan ordu kültür ordusudur.

21 ciglik25@hotmail.com Hayır, sadece meydanlarda kazanılan savaşlar askerimizin inancını gösterir, eğitim ve bilim noktasında da zaferleri kazanırsak gerçek bağımsız olabilriz. Kültür ordusuna Eğitim, öğretim ve bilimin yüceliğine.

22 ciglik25@hotmail.com İleri görüşlülüğü ve eğitime verdiği önemi. Yeni Türk alfabesini, Tevhid-i Tedrisat kanununu getirerek öğrenim birlikteliği sağladı…

23 ciglik25@hotmail.com 1. Bağımsızlığı korumak 2. Huzur ve refahı sağlamak 3. Sosyal hukuk devletin gereklerini yerine getirmek

24 ciglik25@hotmail.com Öğrenciler tarafından cevaplandırılacak.

25 ciglik25@hotmail.com Anı Neden Gaye Kemer Ahlakİp Senden bana kalan en büyük hatıra beni sevdiğini söymendi. Hedeflerimden biri de derslerimizde başarı göstermek olmalıdır. Sena, tren garında saatlerce asker babasını bekledi. Metehan, en sevdiği kayışı Güney’e hediye etti. Bizi diğer sınıflardan ayrı kılan en büyük faktör her sabah kitap okuyarak öğretmeni beklememizdir. Kurtuluş Savaşında askerimizin silahının kayışları urgandı.

26 ciglik25@hotmail.com

27 herkes sevgiyle yağmurlu yeterince ona

28 ciglik25@hotmail.com Öğrenciler tarafından cevaplandırı lacak.

29 ciglik25@hotmail.com Azim ve kararlılık gösterirsen bütün güçlükleri yenersin. En büyük mücadelenizde bile arkadaşınızı asla kırmayınız. M. Kemal’in parolası, “ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir İleri” olmuştur. Bu zaferi kazanmamızda Yasin’in payı çok büyüktü. Öğrenciler tarafından cevaplandırılacak.


"FAT İ H KOLEJ İ 1982 AVCILAR FAT İ H İ LKÖ Ğ RET İ M OKULU" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları