Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

İNTERNETİN ZARARLARI Çağımızın en önemli buluşlarından biri olan internetten öğrenmek istediğimiz her şeyi bulabiliriz. Dünyanın diğer ülkelerine internet.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "İNTERNETİN ZARARLARI Çağımızın en önemli buluşlarından biri olan internetten öğrenmek istediğimiz her şeyi bulabiliriz. Dünyanın diğer ülkelerine internet."— Sunum transkripti:

1

2 İNTERNETİN ZARARLARI

3 Çağımızın en önemli buluşlarından biri olan internetten öğrenmek istediğimiz her şeyi bulabiliriz. Dünyanın diğer ülkelerine internet sayesinde ulaşabiliyoruz. Fakat bizi internetten korkutan bir çok tehlikeyi de gözardı edemeyiz.

4 Özellikle çocuklarımızı internetin zararlı etkilerinden korunması için bazı önlemlerin alınması gerekliliği vardır. "İnterneti nasıl güvenli hale getirebiliriz" sorusu tartışılmaya başlandı.

5 Temiz internet; yararlı interneti, olası tehlikelerden arındırmak, arındırılamayan zararlarından korunmayı, doğru kullanmayı öğretmek demektir.

6 İnternetin olası zararları nelerdir? * Çocuklar, pornografi sitelerine girebilir. Yaşları ve gelişimleri ile uyumsuz görüntü ve bilgilerle karşılaşabilir.

7 * İnternetten ulaşılabilen oyunlar nedeniyle aşırı şiddetle karşılaşıp şiddete karşı duyarsızlaşabilir ve öğrendiklerini uygulayabilir.

8 * Kumar oyunlarına meyilli olabilir. Buradaki oyunları oynayarak alışkanlık haline getirebilir.

9 * Uyuşturucu madde temin edip bunları kullanabilir.

10 * Uzun süre bilgisayar başında kalarak beden hareketsiz kalır. Fiziksel sağlık sorunlar yaşayabilir.

11  HAZIRLAYAN :  DEVRİM MELEK TÜRKDOĞAN › FEN VE TEKNOLOJİ DERS ÖĞRETMENİ  TALİA-YAŞAR BAKDUR İLKÖĞRETİM OKULU  TEŞEKKÜRLER


"İNTERNETİN ZARARLARI Çağımızın en önemli buluşlarından biri olan internetten öğrenmek istediğimiz her şeyi bulabiliriz. Dünyanın diğer ülkelerine internet." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları