Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Klinik Etiğe Giriş ve Klinik Etiğin Uygulamadaki Yeri Introduction to Clinical Ethics and Role of Clinical Ethics in Practice Tıp Eğitiminde ve Klinik.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Klinik Etiğe Giriş ve Klinik Etiğin Uygulamadaki Yeri Introduction to Clinical Ethics and Role of Clinical Ethics in Practice Tıp Eğitiminde ve Klinik."— Sunum transkripti:

1 Klinik Etiğe Giriş ve Klinik Etiğin Uygulamadaki Yeri Introduction to Clinical Ethics and Role of Clinical Ethics in Practice Tıp Eğitiminde ve Klinik Uygulamalarda Etiğin Rolü ne olabilir? What is the role of ethics in Medical Education and Applications.

2 Klinik Etik Sağlık Hizmeti verenler ve alanların beklentileri arasındaki çelişkilerden doğan ikilemleri “MANTIK” ve “DEĞERLER” bilgisi ile çözmeye çalışan bir disiplindir. Clinical ethics is a discipline that tries to solve dilemmas between health service takers and givers as a result of the differences between expectations.

3 Danışmana ihtiyaç var mı? Etik Danışmanlık nedir? Klinik Etik Danışmanlık nedir? What is Ethics Consultation? What is Clinical Ethics Consultation?

4 Kliniklerden bir örnek soru Kürtaj yaptırmak doğru mudur? Bu kürtaj için karar verirken nasıl bir yol izlemeliyim? Is abortion morally right? How should I justify and formulate my decision about abortion?

5 Tanım Klinik Etik bu tür soruların cevaplarını en sağlıklı karara bağlamaya çalışan bir disiplindir. Bu tür sorular dünyada “Etik Konsültasyon” aracılığı ile sorulacaktır. Bu konsültasyon sürecindeki sorular “Etik Danışmanlar veya Etik Kurullar” aracılığı ile cevaplanacaktır. Clinical ethics tries to solve those kinds of questions. In the world those questions are solved through the practice of “Ethics Consultation.” Questions during the process of “Ethics Consultation” are answered or decisions are reached by “Ethics Consultants” or “Ethics Committees”.


"Klinik Etiğe Giriş ve Klinik Etiğin Uygulamadaki Yeri Introduction to Clinical Ethics and Role of Clinical Ethics in Practice Tıp Eğitiminde ve Klinik." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları