Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ADIM ADIM BAŞARI BİLAL MANTARCI BAŞARI EKİP ÇALIŞMASIDIR.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ADIM ADIM BAŞARI BİLAL MANTARCI BAŞARI EKİP ÇALIŞMASIDIR."— Sunum transkripti:

1

2 ADIM ADIM BAŞARI BİLAL MANTARCI

3 BAŞARI EKİP ÇALIŞMASIDIR

4 CEHALET ŞANSA OLAN İNANCI ARTIRIR Ders çalışmak istemiyor olabilirsiniz..... Bence bunun sebepleri şunlar olabilir:

5 ŞİMDİ ÇALIŞMAYA BAŞLAYARAK, YÖNTEMLER ÖĞRENEREK, ELDEKİ FIRSATLARI İYİ DEĞERLENDİREREK, VE ÇALIŞMADA DEVAMLILIĞI SAĞLAMAKLA BAŞARIYA ULAŞILABİR. BAŞARI NASIL ELDE EDİLECEK?

6 YÜKSEK VERİMLİLİĞİ NASIL ELDE EDERİZ ? ŞİDDETLİ İSTEMEKLE, BAŞARACAĞINA İNANMAKLA, KENDİNE GÜVENMEKLE, HEDEF BELİRLEMEKLE, UYGUN BİR PLAN YAPMAKLA.

7 Nasıl ders çalışmalı.? Nasıl ders çalışmalı ? “ sorusunu cevaplamadan önce, ”Niçin ders çalışmalı ? Sorusunun cevabını bulmalıyız.

8 Hayatta mutlu olmak (başarı) Aileye (vefa borcu) İyi bir iş bulmak (saygıdeğer bir kişi) İyi bir eş bulmak (güzel bir aile kurma) Vatan, millet ve tüm insanlık (faydalı bir insan) Geleceği mi? (hayalleriniz, kendiniz) YOKSA HEPSİ İÇİN Mİ? NİÇİN ÖĞRENMELİ VE ÇALIŞMALI?

9 Sistemli Çalışma Verimli çalışmanın 3 esası: 1.Sağlık. 2.Çalışmayı sevmek. 3.Çalışmanın usulünü bilmek.

10 Doğru Hedef Sakın unutmayın ; İKİ BÜYÜK TECRÜBE BİR ÖMRE SIĞMAZ.

11 BU SÖZLER NEYİ İFADE EDİYOR? “ Hedeflerine ulaşanlar hedefe varmak i ç in mücadele edenlerdir ” “ Hayat bir savaştır ve her insan belirlediği hedefine ulaşmak için savaşan bir savaşçıdır. ”

12 BUNLAR MUTLAKA YAPILACAK DERSTE AKTİF OLMAK GÜNLÜK TEKRAR ETME DERSE HAZIRLIKLI GELMEK ÇOK OKUYUP, SORU ÇÖZMEK HAFIZAYI KUVVETLENDİRME DİKKATİNİZİ UYANIK TUTUNUZ

13 Fransız Bilim adamı, matematikçi ve filozof Descartesin 4 Temel Prensibi Ön yargısız olmak. Bütünü parçalarına ayırmak. En kolay olandan başlamak. Tekrar etmek.

14 T.V. SEYRETMEYİ AZALTIN S EÇİCİ OLUN Zaman kaybetmemek için

15 Ben …Olacağım Yönümüzü değiştirmedikçe, istediğimiz yere eninde sonunda varırız. Bugün kendine ne söylersen, yarın o olursun.

16 BAŞARI ŞANS DEĞİLDİR! ŞANS, DOĞRU ZAMANDA DOĞRU AÇIDA DURMAKTIR! PEK ÇOK İNSANIN, DİĞERLERİNİN BOŞA HARCADIĞI ZAMANI KULLANARAK ÖNE GEÇTİĞİNİ GÖRDÜM. HENRY FORD (AMERİKALI OTOMOBİL ÜRETİCİSİ) 2

17 HER İNSANIN KENDİ POTANSİYELİNE GÖRE GERÇEKLEŞTİREBİLECEĞİ MUTLAKA BİRŞEYLER VARDIR!

18 İnsanlar, öğrencilerin sürekli çalışmalarını beklerler.

19 Ancak gerekli olan; Bilinçsizce çok çalışmak değil! Verimli çalışmaktır.

20 Başarıya İnanmak Bilinçaltı söylenene inanır. Kendinize ne söylerseniz o olursunuz. Birisine 40 defa deli demek gibi

21 Başarıya giden yol... Çok çalışmak Hedefini doğru seçmek Niye herkes başarılı değil ? Başarı kimsenin tekelinde değildir.

22 HAYATTA AMACINIZ NEDİR ? UMUTSUZLUĞUN, BEZGİNLİĞİN, YILGINLIĞIN DOLAYISIYLA BAŞARISIZLIĞIN EN Ö NEMLİ NEDENİ, GELECEĞE DÖNÜK HEDEFLERİN BELİRLENMEMESİDİR.

23 HAYAT İKİ KISIMDIR BİRİNCİSİ SİZİN ETKİ ALANINIZ İKİNCİSİ İSE İLGİ ALANINIZ. 1-)ETKİ ALANI: (Kitap Okuma, Ç alışma, Araştırma... İsteyerek belli bir ama ç uğruna yaptıklarınız 2-)İLGİ ALANI: (fazla uyku, TV-magazin programları, İnternet, muhabbetleri...) Yani sadece spor olsun diye yaptıklarınız

24 YÜKSEK VERİMLİLİĞİ NASIL ELDE EDERİZ ? ŞİDDETLİ İSTEYEREK, BAŞARACAĞINA İNANARAK, KENDİNE GÜVENEREK, HEDEF BELİRLEYEREK, UYGUN BİR PLAN YAPARAK.

25 PLAN YAP “ B ü t ü n başarılarımı işlerimi vaktinde planlı bir şekilde yapmama bor ç luyum ”

26 Plan Nedir? Plandan kasıt, sınav gününe kadar hangi dersin hangi zaman diliminde ve nasıl halledileceğinin tasarlanmasıdır.

27 Program Nedir ? Programdan kasıt, bir haftanın bütün günlerinin saat nasıl değerlendirileceğinin kayıt altına alınmasıdır.

28 Öğrenme nedir.? Bilgiyi algılama,kaydetme,hatırlama ve kullanma sürecidir. İlk aşaması duyu organlarından geçer. Daha sonra anlamlandırma aşaması vardır. Kısa süreli hafıza ve işlevi Uzun süreli hafıza ve işlevi –Geri çağırma –Transfer

29 Öğrenme istek ve arzusunu taşımayan, ve öğrenmenin gerekliliğine inanmayan hiçbir öğrenciye hiçbir ders aracı, hiçbir öğretmen yardımcı olamaz. Arzu ve istek olmadığı zaman ilgi ve dikkat kolayca dağılır. Bu da başarıyı etkileyen en önemli engeldir. ŞİDDETLİ İSTEMEK

30 VERİMDEN KASTEDİLEN NE? POTANSİYEL GÜÇ ( PERFORMANS ) YETENEKLERİ ÖĞRENMEK VE KULLANABİLMEK OLABİLECEK EN YÜKSEK DÜZEYDE BAŞARI ELDE ETMEK DOLAYISIYLA SÜREKLİ OLARAK BAŞARININ ARTMASI

31 TEKRAR ETMEK YETERLİ Mİ? SADECE TEKRAR YETERLİ OLAMAZ. TEKRAR ETMEK İÇİN ÖNCE İLGİ VE ALAKA GEREKECEĞİNDEN HİÇ ŞÜPHENİZ OLMASIN.

32 Çalışmadan başarılı olabilir miyim? Yatarak BAŞARIYA ULAŞANLAR sadece tavuklardır.

33 Aman ha... ümitsizlik yok!!...... Aman ha... ümitsizlik yok!!......

34 Yapabileceğiniz şeyleri yapmaya başlarsanız kendinizi hayretler içinde bırakacak sonuçlar alırsınız

35 Sabah kahvaltısını mutlaka yapınız. Kahvaltının fazla sulu olmamasına, glikoz ağırlıklı olmasına dikkat ediniz. Elbisenin yeni olmasından çok, rahat olmasına dikkat ediniz. Kalem, silgi, su, fındık, kuru üzüm, gibi yanınıza almayı düşündüğünüz şeyleri önceden çantanıza yerleştiriniz. Uzun mesafelere ulaşmak, yakın mesafeleri aşmakla mümkündür.

36 SONUÇ Baş döndürücü bir hızla dönen dünyada, yerinde saymak en büyük geriliktir. Zaman israfı ülkemizin en önemli sorunudur. Kolay olan hiçbir şey yoktur. Zorluğu oluşturan onu isteksizce yapmaktır.

37 SONUÇ “Bugün, hayatınızın geri kalanının ilk günüdür”. Dün mazi oldu, Yarın ise belirsiz. O halde içinde bulunduğumuz anı değerlendirelim. *************************

38 SONUÇ HEPİNİZİ ÇOK SEVDİĞİMİZİ VE DEĞER VERDİĞİMİZİ UNUTMAYIN. SİZLER BİZİM VE ÜLKEMİZİN GELECEĞİSİNİZ. HEPİNİZE BAŞARILAR DİLİYORUM. BİLAL MANTARCI


"ADIM ADIM BAŞARI BİLAL MANTARCI BAŞARI EKİP ÇALIŞMASIDIR." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları