Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Geçmiş dönemlerden günümüze saç modelleri Erkek ve kadın vücudunda, başı hem koruyan hem de süsleyen saç, insanlık aleminin meydana gelişinden bu yana.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Geçmiş dönemlerden günümüze saç modelleri Erkek ve kadın vücudunda, başı hem koruyan hem de süsleyen saç, insanlık aleminin meydana gelişinden bu yana."— Sunum transkripti:

1 Geçmiş dönemlerden günümüze saç modelleri Erkek ve kadın vücudunda, başı hem koruyan hem de süsleyen saç, insanlık aleminin meydana gelişinden bu yana yüzyıllar boyunca her devrin zevkine, güzellik ve güzelleşme anlayışına göre türlü türlü, biçim biçim kesilmiş,taranmış, toplanmış, örülmüş, dağıtılmış, kendi renginden başka renklere boyanmıştır.Erkek ve kadın vücudunda, başı hem koruyan hem de süsleyen saç, insanlık aleminin meydana gelişinden bu yana yüzyıllar boyunca her devrin zevkine, güzellik ve güzelleşme anlayışına göre türlü türlü, biçim biçim kesilmiş,taranmış, toplanmış, örülmüş, dağıtılmış, kendi renginden başka renklere boyanmıştır.

2 Geçmiş dönemlerden günümüze saç modelleri Zafer kazanan harp gemisini sembolize etmek için 1777 yılında o zamanın krali­çelerinin özel berberi Leonard Autier tarafından yapılan bu model tel kafes üzerine İpekle kapatılmıştır.

3 Geçmiş dönemlerden günümüze saç modelleri Roma dönemi bir saç modeli

4 Geçmiş dönemlerden günümüze saç modelleri

5 13. Yüzyılda İtalya Venedik San Marco Hauptportal de traş eden bir berberi gösteren taşa yontulmuş gravür.

6 Geçmiş dönemlerden günümüze saç modelleri Nürnberg German müzesinde bulunan suluboya resim. 16. Yüzyıl başlarında seyyar bir Alman berberi.

7 Geçmiş dönemlerden günümüze saç modelleri Orijinali İstanbul Atatürk Kitaplığında bulunan seyyar berber resmi.

8 Tarihte Değişik Saç, Sakal ve Bıyık Modelleri 1) 1889 Fransız ihtilali döneminde bakansız bir tipi 2) 1889'da Parisli bir beyefendi tipi, 3) Goetbes dönemi bir saç stili 4) 1820'de çift yivli{çizgili) yanlar dalgalı saç modeli, 5) 1900 yılında subay saç sekli, 6-7-8) 1900lerde politikacı, diplomat ve bilim adamları saç biçimleri, 9) 1900lü yıllarda serbest çene sakal şekli, 10) Ut. Napoteon sakalı, 11) 1900'terde bıyık sekli. 12) II. Wilhelm'in (Alman subayı) bıyık sekli 13) 1900lerde sivri bıyık ve sakal sekli.


"Geçmiş dönemlerden günümüze saç modelleri Erkek ve kadın vücudunda, başı hem koruyan hem de süsleyen saç, insanlık aleminin meydana gelişinden bu yana." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları