Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

SU KAŞİFLERİ SU NEDİR?  Su, bilinen tüm yaşam biçimleri için gerekli ve vazgeçilmez olan tatsız ve kokusuz bir maddedir. Su, canlıların yaşaması için.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "SU KAŞİFLERİ SU NEDİR?  Su, bilinen tüm yaşam biçimleri için gerekli ve vazgeçilmez olan tatsız ve kokusuz bir maddedir. Su, canlıların yaşaması için."— Sunum transkripti:

1

2 SU KAŞİFLERİ

3 SU NEDİR?  Su, bilinen tüm yaşam biçimleri için gerekli ve vazgeçilmez olan tatsız ve kokusuz bir maddedir. Su, canlıların yaşaması için hayati bir öneme sahiptir. Canlılık için gereken tüm fiziksel olaylar hep suyun özellikleri ile gerçekleşebilmektedir, bu nedenle biyologlar suya "yaşam sıvısı" adını vermişlerdir.  Su, bilinen tüm yaşam biçimleri için gerekli ve vazgeçilmez olan tatsız ve kokusuz bir maddedir. Su, canlıların yaşaması için hayati bir öneme sahiptir. Canlılık için gereken tüm fiziksel olaylar hep suyun özellikleri ile gerçekleşebilmektedir, bu nedenle biyologlar suya "yaşam sıvısı" adını vermişlerdir.

4 SU İLE İLGİLİ BİLMEDİKLERİMİZ  Bugün içtiğimiz su, dinozorlar döneminden kalmadır. Çünkü Dünya'nın oluşumundan bu yana sürekli bir su döngüsü vardır.  Su, Dünya'nın sıcaklığını ve vücudumuzun sıcaklığını düzenliyor.  Bozuk olan ve su damlatan bir musluktan bir günde yaklaşık 24 litre su boşa akıyor.  Evlerimizde en çok su tükettiğimiz ya da kullandığımız yer banyodur.  Dünyamızdaki suyun, %97'si tuzlu sudur; %2'si buzullardadır; sadece %1'i kullanılabilir sudur. 

5

6

7

8

9  Her gün 3900 çocuk ölüyor.  Suyun alternatifi YOK suyumuzu koruyalım.

10 SU

11 TÜRKİYE SU FAKİRİ OLACAK

12 Bulaşıklarımızı elde yıkamayalım!!!

13

14

15 Onlar su ararken biz boşa harcıyoruz…

16

17 HAZIRLAYAN: Şair Abdurrahim Karakoç Ortaokulu www.sukasifi.gov


"SU KAŞİFLERİ SU NEDİR?  Su, bilinen tüm yaşam biçimleri için gerekli ve vazgeçilmez olan tatsız ve kokusuz bir maddedir. Su, canlıların yaşaması için." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları