Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

CSS CSS Cascading Style Sheets Cascading Style Sheets (Stil Şablonları) (Stil Şablonları) Tuğba Narol.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "CSS CSS Cascading Style Sheets Cascading Style Sheets (Stil Şablonları) (Stil Şablonları) Tuğba Narol."— Sunum transkripti:

1 CSS CSS Cascading Style Sheets Cascading Style Sheets (Stil Şablonları) (Stil Şablonları) Tuğba Narol

2 Css nedir? Web teknolojisi Her türlü sayfa dizaynını yapabileceğimiz stil şablonlar hazırlama olanağı verir

3 Css’in Ortaya Çıkışı HTML dosyaları oluştururken her satır ve paragraf için gerekli biçimleri ilgili yerlerde her seferinde belirtmemiz gerekir. Bazı durumlarda bu işlem HTML dosyalarının boyutunun büyümesi ve yükleme sırasında yavaşlık gibi sorunları ortaya çıkarır. Bu sorunu aşmak için stil sayfaları (stylesheets) gündeme gelmiştir. Stil sayfaları (Cascading Style Sheets-CSS) iç içe stil sayfaları olarak da adlandırılırlar.

4 Css avantajları Daha etkin kontrol Bir dosya ile birçok Html sayfasına erişmek Daha az kod yazarak daha küçük boyutlu sayfalar ve hızlı yükleme Birden fazla sayfayı kolayca ve hızlıca düzenleyebilir Daha güvenli sayfalar oluşturulabilir Kontrol edilmesi daha kolay

5 Stil komutları tag { CSS komutu }

6 Html css kullanımı İlk Stil Sayfası Stil Sayfaları: Bir Web Tasarım Aracı Mutlaka Öğrenmeliyiz! Şimdi bu koda bazı stil tanımları ekleyelim. Aşağıda verilen kodu ve belirteçleri arasında herhangi bir yere yerleştirelim.

7 Asp.net css kullanımı Stylesheet dosyamızı projemize ekleriz Head tagı içerisine link tagı yerleştiririz( ) Css dosyamızda oluşturduğumuz sınıfları div tagları arasına yerleştiriyoruz

8 Soru? Cevap? Soru? Cevap?


"CSS CSS Cascading Style Sheets Cascading Style Sheets (Stil Şablonları) (Stil Şablonları) Tuğba Narol." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları