Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

TAŞITLAR BENİ EN İYİ TAŞIYAN NE? NELER ÖĞRENECEĞİZ TAŞIT NEDİR? TAŞIT NEDİR? TAŞIT ÇEŞİTLERİ TAŞIT ÇEŞİTLERİ TAŞITLARI KULLANLAR TAŞITLARI KULLANLAR.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "TAŞITLAR BENİ EN İYİ TAŞIYAN NE? NELER ÖĞRENECEĞİZ TAŞIT NEDİR? TAŞIT NEDİR? TAŞIT ÇEŞİTLERİ TAŞIT ÇEŞİTLERİ TAŞITLARI KULLANLAR TAŞITLARI KULLANLAR."— Sunum transkripti:

1

2 TAŞITLAR

3

4 BENİ EN İYİ TAŞIYAN NE?

5 NELER ÖĞRENECEĞİZ TAŞIT NEDİR? TAŞIT NEDİR? TAŞIT ÇEŞİTLERİ TAŞIT ÇEŞİTLERİ TAŞITLARI KULLANLAR TAŞITLARI KULLANLAR TAŞIT BARINAKLARI TAŞIT BARINAKLARI

6 TAŞIT NEDİR? İnsanları ve yüklerini bir yerden başka bir yere taşıyan araçlara, taşıt denir. İnsanları ve yüklerini bir yerden başka bir yere taşıyan araçlara, taşıt denir.

7 ÇEVREMİZDE GÖRDÜĞÜMÜZ TAŞITLAR

8 TAŞIT ÇEŞİTLERİ KARA TAŞITLARI KARA TAŞITLARI –Karada giden taşıtlara kara taşıtları denir.

9

10 DENİZ TAŞITLARI Denizde giden taşıtlara,deniz taşıtları denir. Denizde giden taşıtlara,deniz taşıtları denir.

11 HAVA TAŞITLARI Havada giden taşıtlara, hava taşıtları denir. Havada giden taşıtlara, hava taşıtları denir.

12 TAŞITLARI HAREKET ETTİRENLERE NE DENİR? TAŞITLARI HAREKET ETTİRENLERE NE DENİR? Kamyon,otobüs, araba vb. taşıtları kullanan kişilere şoför denir. Kamyon,otobüs, araba vb. taşıtları kullanan kişilere şoför denir. Tren,metro,tramvay gibi taşıtları kullanan kişilere makinist denir. Tren,metro,tramvay gibi taşıtları kullanan kişilere makinist denir. Hava taşıtlarını kullanan kişilere pilot denir. Hava taşıtlarını kullanan kişilere pilot denir. Uzay mekiğini kullanan kişilere astronot denir. Uzay mekiğini kullanan kişilere astronot denir. Deniz taşıtlarını kullanan kişilere kaptan denir. Deniz taşıtlarını kullanan kişilere kaptan denir.

13 TAŞIT BARINAKLARI Otobüslere yolcuların binip,indikleri yerlere terminal(otogar) denir. Otobüslere yolcuların binip,indikleri yerlere terminal(otogar) denir.

14 Uçaklara yolcuların binip indikleri yerlere havaalanı(havalimanı)denir

15 Gemilere yolcuların bindikleri ve indikleri yerlere liman denir.

16 Trenlere yolcuların binip indikleri yerlere istasyon(gar)denir.

17 Gülfem Kışlak Gülfem Kışlak

18 KAYNAKLAR www.karpuz.com www.karpuz.com www.karpuz.com www.sesdeposu.com www.sesdeposu.com www.sesdeposu.com Öğretmenimiz Yaşar MANAV Öğretmenimiz Yaşar MANAV


"TAŞITLAR BENİ EN İYİ TAŞIYAN NE? NELER ÖĞRENECEĞİZ TAŞIT NEDİR? TAŞIT NEDİR? TAŞIT ÇEŞİTLERİ TAŞIT ÇEŞİTLERİ TAŞITLARI KULLANLAR TAŞITLARI KULLANLAR." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları