Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Eylül Öneren 11-F 2035 Gizem Cinoğlu 11-F 1937

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Eylül Öneren 11-F 2035 Gizem Cinoğlu 11-F 1937"— Sunum transkripti:

1 Eylül Öneren 11-F 2035 Gizem Cinoğlu 11-F 1937
İSTİKRARLI OLMAK “İstikrar hayal gücü olmayanların sığınağıdır.” Oscar Wilde “Ya başlamamalı, ya bitirmeli…” Ovidus Eylül Öneren 11-F 2035 Gizem Cinoğlu 11-F 1937

2 İSTİKRAR NEDİR? İstikrar, karar ve sebat üzere olmak, karar kılmak anlamlarına gelir. Harekette süreklilik, belli bir düzeni takip veya dengeli bir seviye grafiği söz konusu olan her yerde istikrardan bahsedilebilir. İstikrar yaratılış tabiatına en uygun bir davranış biçimidir. Güneş, ay, gezegenler, yıldızlar, dünya ve kainattaki her şey bir istikrar içinde hareket eder. "Amaçlar, ayaklara sahip olan hayallerdir." Dexter Yager

3

4 İSTİKRARLI OLMAK VE BAŞARIDAKİ ÖNEMİ
İstikrarlı olmak ve başarıdaki önemi aslında çok büyüktür, çünkü kişinin isteği ve içindeki yapmak isteme duygusu her zaman için bireyi başarıya doğru çıkarmaktadır. Yapacağınız şeyde, her zaman, istikrarlı ve kararlı olmak zorundasınız. Bir işe başlarken, acaba yapsam mı ya da yapmasan mı diye aklınızda sorular kalırsa, hiçbir şey yapamaz hale gelirsiniz. 

5

6

7

8 İstikrar, denen olay aslında bir olgunun gelişmesi veya büyümesi demektir. Yani istikrarlı olma sonunda siz bir ürün ortaya koyacaksınız. Derslerde başarılı olacaksınız veya zengin olacaksınız. Bu bir üründür. Aynı şekilde bir ağaç bir meyveyi ortaya koymak için istikrarlı bir şekilde her gün güneşten aldığı ışık ile fotosentez yaparken topraktan mineralleri alır. Büyümeye çalışır, yüzlerce yaprağı oluşturur ve en uygun zamanda meyveler ortaya çıkar. Düşünsenize ağaçlarda da bizimki gibi pes etme duygusu olsaydı. Veya biz ağaç olsaydık kaçımız bu istikrarla her yıl meyve verirdik. Bence dünya berbat bir halde olurdu.

9

10 “Yorgunsan,pes etme. Suskunsan,pes etme. Bezginsen,pes etme
“Yorgunsan,pes etme. Suskunsan,pes etme. Bezginsen,pes etme. Gururluysan,pes etme. Pes etme,her şeyinden. Yıkılma,bir bina gibi. Sonra,düşersin boşluğa, çıkamazsın yukarıya. Yıkılma,pes etme. Savaş,savaş uğruna. Hayatla savaş,insanla savaş. Ama,savaşta sadece sen haklı olasın. Pes etme,yorgun olsan da küssen de. Pes etme,sabırsızsan aceleciysen. Pes etme,savaştan kavgadan. Pes etme,seni yenen düşmandan. Delikanlıysan,mertsen pes etme. Yiğitsen,yürekliysen pes etme. Sabırlıysan,ihsansan pes etme. Yorulmuşsan,yıkılmışsan pes etme. İstersen ayakların üzerinde durursun. Ayaklarını yere sağlam bas. O zaman korursun. O zaman korunursun. Sakın,pes etme arkadaş bu yolda… (Alıntıdır)

11

12


"Eylül Öneren 11-F 2035 Gizem Cinoğlu 11-F 1937" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları