Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Microsoft® WPF- Silverlight

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Microsoft® WPF- Silverlight"— Sunum transkripti:

1 Microsoft® WPF- Silverlight
SUAT ÜSTKAN

2 Microsoft Expression Media
Video, Ses, Resim dosyalarının yönetimi Tamamen Offline çalışabilme yapısı Farklı dosya formatlarına destek; PSD, MOV Microsoft Expression Encoder Microsoft Silverlight için profesyonel video sıkıştırma ve yayınlama aracı. Video kesme – biçme işlemi yapılabilir. (Movie maker değildir) Audio ve Video dosyalarınızı veya canlı yayın formatına çevirerek Silverlight Oynatıcı şablonları ile yayınlamanızı sağlar.

3 Microsoft Expression Web
Video, Ses, Resim dosyalarının yönetimi Tamamen Offline çalışabilme yapısı Farklı dosya formatlarına destek; PSD, MOV Microsoft Expression Design Vektörel çizim aracıdır. Animasyon hazırlamak için kullanılır.

4 Session 1: Genel Bilgiler
.Net 3.0 İle birlikte geldi. WPF > Silverlight 2 yıllık bir geçmişi mevcut. Vektörel çalışma imkanı. WPF teknolojisi 2 yıllık bir programlama süresini 3 ay’ a indirebilir.

5 WPF Ağırlıklı olarak Windows uygulamalarında, Silverlight bunun web’ e uygulanmış halidir.
Silverlight Php’ de de kullanılabilir Visual Studio 2008 Silverlight 1.0 destekler. Upgrade edilmedilir. Yakında Silverlight mobile geliyor. Silverlight Client ile çalışan server kodudur. Client taraflı çeşitli tool yardımı ile 10 mb cache alanı sağlar.

6 Microsoft Expression Blend

7 TeamSystem’ e entegre değil.
İntellisance desteği yok. Visual Studio 2005 ile direk entegre değil Add-On ile destek sağlanabilir. Visual Studio 2008’ de entegre çalışır. Nesneler iç içe konabilir. Databind işlemi yapabilir. 3 boyutlu objeleri bile import edebilir.(3dsmax) Silverlight 1.0 destekler.

8 DEMO

9 Gelecekte Silverlight

10 2010 Yılı itibarı ile internetin %55 kadarı video uygulamaları yer alacaktır.

11 İlginize Teşekkür Ederiz.
SUAT ÜSTKAN


"Microsoft® WPF- Silverlight" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları